Wpis z mikrobloga

Nosi mnie od dłuższego czasu ze zmianą platformy i mam dylemat. Obecnie siedzę na sandy 2500k@4500Mhz + rx480
zastanawiam się nad i5 8600k lub i7 8700(bez k) z lekką przewagą tego drugiego (teoretycznie bardziej przyszłościowy - więcej wątków, 8700k jest dla mnie za drogi)

Warto? Czy czekać do kwietnia na odświeżone Ryzeny (nie zapowiada się jakiś mega skok wydajności - przecieki mówią o ok 10%) pewnie będzie trochę taniej ale raczej niewiele - podatek od nowości.

Drażni mnie ładowanie kasy w dziurawe intele i podstawkę na jedną generację. Jednak z drugiej strony intel wypada w testach znacznie lepiej od AMD (gry), a zakładam, że z takim 8700 zostałbym kilka lat, ewentualnie wymieniając po drodze grafikę, do kolejnej wymiany całej platformy.

...i co tu robić :)

#pcmasterrace #gry #komputery
  • 17
@Peyotl: szerze mówiąc to procek nie jest aż tak istotny jak się wydaje, i5 swobodnie wystarczy chyba że bawisz się w jakieś symulacje. Lepiej zainwestować w ssd do szybszego ładowania, a do gierek RAM + grafika.
@Jestem_Tutaj w kilku grach owszem np squad ten proc w większości przypadków nie ogranicza grafiki

@petent1 SSD na pokładzie jest nawet 2, ram 16GB @2133 więc wymaksowany jak na tą platformę

@Amasugiru ok 2500pln na sam proc, mobo, ram i nowa buda (bedzie meshify c bo się zakochałem) aha w przypadku pozostania przy Intel zaoszczędzę na chłodzeniu bo pasuje do podstawki (Zalman cnps performa).
Przeznaczenie gry + obróbka zdjęć.
@Peyotl: Performa pasuje pod 1151?? o.o Jak to antyk, no ale nie chce mi się sprawdzać.

Obudowa 350-400
RAM to minimum 750-800 za 16GB

To tak średnio z tym i7 czy nawet 8600K + mobo. Chyba, że bierzesz tylko 8GB RAMu.
@Raccoonhere:głównie taktyczne strzelanki np. BF4 i tu sandy daje radę ale np w Squad jak mocno ograniczę grafę jest w miarę ale bez płynności na poziomie 120fps jak w BF4. W GR Wildlands w pewnych miejscach procesorowych mam zauważalne dropy. Czekam na BF 5 (1 mi nie podeszła - sprzedałem ale chodziła płynnie). Wiedźmin ok 50fps. Jakiś czas temu kupiłem PUBGa żeby zobaczyć czym ci wszyscy ludzie się zachwycają ale optymalizacyjnie
@Peyotl: mam ten sam dylemat z 2500k, siedzę na z68 i się zastanawiam co by dało takie m2 na PCIe, o którym wspomniałeś, czy widziałeś różnicę do zwykłego ssd? w moim siedzi goodram pro i już nie czuję tej potęgi ssd. Wczoraj dokupiłem goodrama IRDM sata bo miejsca zaczyna brakować.
Na IEM jest IRDM ULTIMATE na m2 z kartą PCIe i zastanawiam się co by to zmieniło jak bym kupił i