Wpis z mikrobloga

Cos mnie nosi ostatnio w tej kuchni. Miał być tylko sernik, ale zostało twarogu więc są i one - bułeczki z twarogiem i kruszonką. Wyrabianie ciasta drożdżowego jest okrutne, ale udało się i już się pieką! (ʘʘ)

Przepis wzięty z: https://www.mojewypieki.com/przepis/drozdzowki-z-bialym-serem

#gotujzwykopem i tym razem również #bojowkapiekarska bo pachnie w domku jak w piekarni :D
Pobierz l.....a - Cos mnie nosi ostatnio w tej kuchni. Miał być tylko sernik, ale zostało twa...
źródło: comment_dIvBlZbgT0YOirwiwOkRfMm7SFlUxqGu.jpg
  • 12
@czar_Pekla: przypomnij sobie dodatkowo jaki zapach niesie się po domu, to już motywacja pchnie Cię w stronę kuchni :D Miodzio po prostu :) Truchtaj do kuchni i piecz, a później zawołaj mnie i pochwal się jakie cudo Ci wyszło :)

A poza tym trening czyni mistrzem, a kto wie, może Twojemu przyszłemu niebieskiemu również będą takie smakować, więc warto sobie przypomnieć ;)
@lezkaniebieska będą i u nas:) ale spróbuję na moim przepisie na drożdżowe, bo wogole go nie trzeba wyrabiać, a ja wyrabiać nie potrafie:p kradne przepis na masę serowa, dzięki za pomysł! :)
@lezkaniebieska 0.5 kg mąki, 3 żółtka, 100g masła, 30g drożdży, 0.5 szkl cukru, 2/3 szkl mleka, łyżeczka aromatu waniliowego, szczypta soli.
Drożdże rozetrzec w misce z 1 łyżka cukru i 4 łyżkami mleka. Odstawić do wyrośnięcia. Pozostałe mleko wlać do rondla, dodać masło i podgrzewać do rozpuszxzenia masła. Odstawić do przestudzenia. Do miski wsypać mąkę, sól, dodać to mleko z masłem i resztę składników. Wymieszać duża łyżka i odstawić na 15 min.