Wpis z mikrobloga

@moorcin: zależy co rozumiesz przez sensowny. Do nauki programowania spokojnie wystarczą jakieś niskonapięciowe intele i5 z integrą i 6-8 GB ram, więc na spokojnie coś znajdziesz. Jeżeli nauka programowania jest pretekstem do zakupu lapka, na którym chcesz grać to znajdziesz najwyżej średniawą używkę.
@wytrzzeszcz myślałem raczej o nowym sprzęcie z 24 msc gwarancją.

@dan3k byłem już praktycznie zdecydowany na i5 7200u, ssd, 8GB, ale jak trochę poczytałem to ludzie doradzają niskonapieciowe.
Nauka programowania jest głównym celem, jeśli raz na jakiś czas uda się odpalić jakąś grę to było bo idealnie.
@opteemus polecisz coś konkretnego?
@moorcin: Do kucowania niby starczy nawet truchło jak X220, ale w przypadku tak małej jednostki 2 monitor to must have
ogólnie mogę doradzić obejżenie jak chodzą stare korpo lapki, to kawał jednak porządnego sprzętu.
@moorcin: odradzają, bo 'zawsze się trochę gra', a każdy musi mieć postawione 15 wirtualek, 10 jednocześnie odpalonych IDE z toną wtyczek, minimum 3 bazy danych i 50 kart w chromie... W pracy programuję w Javie (intellij) na i5-6300u/8GB/SSD, w domu na i7-6600u/16GB/SSD, nie są to wyścigówki do gier (chyba, że lubisz heroes 3), ale pozwalają na bardzo komfortową pracę nawet na dużych projektach (czyli pewnie nawet kilkaset razy większych niż to