Wpis z mikrobloga

Mirki red note 3 pro International po upadku nie ładuje, komputer po usb też go nie wykrywa, podmieniłem baterie z drugiego bardziej chińskiegk MTK baterie i teraz z niego pisze(tego nie ładującego)
Wymiana dolnej płytki załatwi sprawe?
Czy z wersji mtk dolną płytke mogę podmienic do wersji International?
Oraz najważniejsze niby baterie takie same ale mtk ma li+ion a International lipoly i czy mogę je bezpieczne ładować zamiennie?
A może ktoś ma na części i sprzeda mi dolną płytkę (będzie szybciej niż z ali)
#redminote3pro
#xiaomi
#redminote3pro
  • 9
@wywiad-skarbowy: Sam miałem problem z ładowaniem. Raz poszedł na gwarancję, gdzie dowiedziałem się że wymienili płytę główną i baterię (napuchła). Za drugim razem był to wadliwy kernel, albo TWRP. Spróbuj najpierw podpiąć go do PC przez zwykle USB (nie 2.0). Ten sposób uratował mi telefon.
@wywiad-skarbowy: Przez przypadek wprowadziłem Cię w błąd. Chodziło mi o to, by nie był to port 3.0. W moim przypadku, telefon wystartował po kilku minutach.
Wymiana samej płytki z microUSB wcale nie zagwarantuje, że telefon ruszy. Przyczyną może być kernel z Quick Charge'm. Ten od Franco Francisco był często zabójczy dla RN3P na Nougacie. Można na nim wycisnąć 3000mA podczas ładowania, gdy na stocku możliwe było jedynie 1800.