Wpis z mikrobloga

@goldenos: W niektórych firmach bootstrap jest na pewno wykorzystywany, w innych byc moze tylko jego część (np. grid) a jeszcze inne mają w dupie frameworki css albo wykorzystują inne. Pewne jest jedno, ze Bootstrap jest jednym z tego typu narzędzi, ktorych nauka raczej zajmuje nie wiecej niz jeden dzien :) Po za tym nikt tego sie nie uczy na pamieć, jak czegos potrzebujesz wbijasz na dokumentacje i szukasz czego tam potrzebujesz
  • Odpowiedz
@TheBestThing: Jasne, pamiętam właśnie, że zaliczenie polegało na tym, że Profesor dał nam zdjęcie strony i chyba napisał z czego korzystać. Trzeba było znaleźć na stronie bootstrapa, np przycisku hamburgerka ( ͡º ͜ʖ͡º)
To powiedz mi cumplu, od czego najlepiej zacząć przygodę z webdev?
  • Odpowiedz
@goldenos: Sciagasz sobie jakiegos PSDka i probujesz go odwzorowac uzywajac HTML i CSS. Tak ja zaczynałem :) Nastepnie zaczalem sobie dodawac te rozne smieszne narzedzia. Czyli zaczalem uzwac Sass, do konfiguracji uzywalem Gulpa, prz gulpie doszedł npm. Strona oczywiscie responsywna (RWD) Dodatkowo mozna tez zaczac sobie pracę z Gitem i Githubem a potem to danie główne czyli czysty JS
  • Odpowiedz
@goldenos: Na wpisywaniu komend w terminalu/wierszu polecen (sa tez graficzne interfejsy) :D A tak powazniej to umozliwia on pracę nad jednym projektem kilku osobom w tym samym czasie bez wchodzenia sobie w drogę dodatkowo umozliwia tworzenie tzw. Time Capsule czyli pozwala zapisywac rozne wersje projektu i umozliwia powrot do kazdej z nich jezeli cos sie na przyklad popsuje
  • Odpowiedz