Wpis z mikrobloga

Jeden miras mi wyskoczył ostatnio z tekstem, że Java jest wydajniejsza od JS'a xDDDD

To oczywista bzdura, bo JVM to mulące guwno, a programiści javy są kompletnie niepotrzebni w procesie tworzenia oprogramowania, skoro wszystko można napisać w języku JavaScript (back + front).

Ale by nie rzucać słów na wiatr:
Paypal 5 lat temu zwolnił wszystkich javowców i przepisał swoje serwisy na normalny język.
Efekt na grafice.
To było 5 lat temu. Od tamtej pory silnik V8 został #!$%@? masą performance boostów i dostał wsparcie Wasma :D


#programowanie #webdev #java #jvm #javagunwo #js #nodejs
LepiejWcaleNizPozno - Jeden miras mi wyskoczył ostatnio z tekstem, że Java jest wydaj...

źródło: comment_bPTTDK0V2QIc4SnEyNYFC3ttxi4vraoQ.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@interface niee, źle się zacytowało, to jest właśnie to co napisał kolega i przez co już nie wytrzymałem i zgłosiłem. swoją drogą trochę cię czytam i korzystając z okazji wielkie dzięki za świetny content ;)
  • Odpowiedz
@LepiejWcaleNizPozno nie, programuję w PHP którego pewnie nie potrafisz zdzierżyć jeszcze bardziej niż Javy :p po prostu po tylu latach czytania który język jest lepszy mam dość ludzi o ograniczonych poglądach.
  • Odpowiedz
nie, programuję w PHP którego pewnie nie potrafisz zdzierżyć jeszcze bardziej niż Javy


@TheDraom: Nie rozumiem przyjacielu. Dlaczego insynuujesz mi taki występek? Szanuję programistów. JS, Ruby, Go czy PHP to różne strony tego samego medalu: magii pozwalającej nam tworzyć piękne rzeczy przy pomocy najnowocześniejszych technologii.
Czyżbym Cię w jakikolwiek sposób obraził? Jeżeli tak, to najmocniej przepraszam.
  • Odpowiedz
@LepiejWcaleNizPozno nie jestem programistą Ale z punktu widzenia usera - Java to tak mulace gówno że #!$%@?. Wogole #!$%@? kto jeszcze w tym piszę? Ten język powinien być od dawna porzucony niczym Pascal xd serio szkoda mi ludzi którzy siedzą i klepia jakieś gówno w Javie. Więc wszyscy którzy będą jej bronić są po prostu #!$%@?.
  • Odpowiedz
@korni007 Java faktycznie miała swoje ciemne czasy że tak powiem, gdzie faktycznie muliła. Ale już od kilku dobrych lat jest to przeszłość, tak samo jak i z PHP który ludzie uważają wciąż za podjęzyk za czasy sprzed wersji 5.6 a tymczasem >7 jest świetny.
Języki się rozwijają, środowiska też. Nie ma co współczuć ani mówić że ktoś jest #!$%@?, ja mogę co najwyżej zazdrościć pensji bo w Javie są one średnio
  • Odpowiedz
A i jeśli chcesz podmienić technologię to jako JavaDev masz ułatwiony start w takich jak Groovy, Scala, Kotlin, Clojure.


@TheDraom: no chyba nie. To tak jakbyś próbował nauczyć homo habilis obróbki żelaza. Javowcy myślą, że ogarniają języki funkcyjne, bo im po 15 latach dodano streamy xDD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LepiejWcaleNizPozno: hmm w sumie jest to wszystko zależne od wewnętrznej złożoności systemu. taki PayPal raczej nie jest skomplikowany wewnętrznie, jest pewnie mniej skomplikowany niż Twitter, a Twitter to taki mikroblog tylko w lepszym stylu i napisany w lepszej architekturze. jest taka pani co pisze aktualnie przeglądarkę brave, napisała serwis www w asmie z jakimiś strzałami do sysapi i optymalizacjami protokołu na poziomie kernela, tylko to się przyda jak masz jeden
  • Odpowiedz