Wpis z mikrobloga

Czytam teorię z JAVY i chyba przeleciałem wszystkie podstawy, bo książka powoli wchodzi w temat wyjątków i zaraz będzie omawiać biblioteki, które są dostępne w javie, wraz z opisami metod. Jako, że przechodzę z C# właśnie na Javę, to zdziwiło mnie, że nie ma "struktur", które w C# są typu wartościowego. Oznacza to, że w Javie ich rolę pełnią interfejsy z zadeklarowanymi w nich "stałymi"? Lub klasy statyczne? Ale przecież same klasy czy to statyczne czy standardowe są przeciez typu referencyjnego. Interfejsy w mojej opinii także są typu referencyjnego. Więc wynika z tego, że w Javie nie ma jako tako typu wartościowego?

#java #programowanie
  • 12
@Myzreal: Nawet nie myślę jeszcze tworzyć profesjonalnych projektów. Po prostu używałem czasem struktur w C# do projektów akademickich, ale przerzucam się na javę i po prostu zdziwił mnie brak struktur. Dlatego zastanawiałem się czy w ogóle w Javie w jakiś sposób jest to inaczej rozwiązywane. Np. pierwsza myśl jaka mi naszła, to stworzenie klasy, która miałaby swoje ukryte prywatne zmienne, do których przypisywałoby się lub wyciagało dane poprzez metody get /
@Philopolemus_Fronius: Większa liczba ofert pracy, które zwiększają szansę na pozyskanie pracy. W dodatku nie posiadam już windowsa i visuala studio (musiałem dokonać formatu pc, a skończyła mi się licencja studencka) i nie miałem cdkeya, więc ostatecznie preszedłem na linuxa. Jako tako linux i C# nie chodzą ze sobą w parze, więc to także była główna decyzja o tym, aby przejść na naukę Javy.
@snejdan: Jednak nadal uważam, że pełny potencjał nauki danego jezyka programowania jest w możliwości dostępu do wszystkich narzędzi jakie są oferowane w danym języku. .Net Core jest dobrą propozycją dla linuxa, nie zaprzeczam, ale póki ma małą popularność, więc jest mało ofert pracy w tej technologii, to jednak zanim by się an niego przerzuciło, to dobrze byłoby poznać podstawy C# .net i nabyć wiedzę komercyjną, a potem przejście na .core byłoby