Wpis z mikrobloga

@StaryZielony: o ile dobrze patrzę, to koleś ma naszywkę z totenkampfem i literami ŚWO. Emblemat z tymi literami wpisanymi w trójkątną tarczę nosili chyba żołnierze "Burego". Nie pamiętam czy w ten emblemat był wpisany totenkampf (tak, polskie jednostki tez używały tego symbolu, w sensie czaszki z piszczelami), ale nawet jeśli tak to na pewno nie była to taka czaszka jaką widzimy tutaj (ta jest jednoznacznie powiązana z jednostkami SS). Tak
  • Odpowiedz
@StaryZielony to są tylko moje spostrzeżenia - po prostu jakoś dawniej sprawdzałem etymologię hasła "śmierć wrogom ojczyzny" i tutaj napisałem to co zapamiętałem. Ale na pewno na mirko znajdą się osoby bardziej z tematem obeznane - sam chętnie bym poczytal jakaś dokładniejszą analizę.
  • Odpowiedz
@Leel00: po necie ta naszywka lata w co najmniej kilku wersjach czaszek w tym ze wzorem SS czaszki, bo jakiemuś tłukowi za pewne nie chciało się nowego wzoru robić dla maszyny i tylko napisy dodał. Oryginałem jest prawdopodobnie to co ja wrzuciłem, chociaż oryginał to pojęcie względne.
  • Odpowiedz