Wpis z mikrobloga

Polska praca nie jest i nigdy nie będzie wydajna, bo polega jedynie na bezmyślnym eksploatowaniu pracowników do granic możliwości, przy czym ich produktywność jest niska. Żaden idiota nawet nie pomyśli kupić nowsze maszyny/urządzenia aby praca była łatwa i wydajna.

Taka mentalność z czasów komuny, która tkwi u dzisiejszych januszy biznesu. Dlatego nigdy nie dogonimy zachodu.
  • 7
@Lipathor: I to jak niskimi. Przecież u nas nawet normy bezpieczeństwa nie są przestrzegane. Kiedyś odwiedziłem jedną halę produkcyjną, w której pracownicy pracowali w bardzo niebezpiecznych oparach bez masek, bo prezesowi szkoda było kasy.

@Hans_Olo: Tam też się zdarzają przypadki, ale nie tak skrajne i nie na taką skalę jak w Polsce.
@Hans_Olo: Prawda, sam widziałem różne patologie. Najgorsi są przedsiębiorcy z Niemiec, którzy traktują Polaków jak bydło robocze i kpią sobie z polskiego prawa.

Robią to w sprytny sposób, że cała odpowiedzialność ciąży wyłącznie na polskim kierownictwie :)
@Pan_Mirek: Oczywiście że wiem. Bo ja w odróżnieniu od psedobiznesmenów nie jestem krótkowzroczny i potrafię kalkulować.

Janusz biznesu zaoszczędzi 20 tysięcy na używanego passata, a straci 200 w skali roku.