Wpis z mikrobloga

#cd #mp3 #audio Jestem laik w tych sprawach, chodzi głownie o nagrywanie muzyki w formacie mp3 na plyty cd do auta. Czy ma znaczenie/wplyw jaka to plyta cd? Czym roznia sie plyty za 1zl od tych drozszych? I jak najlepiej nagrywac na plyty, moze jakis specjalny program ? ¯\_(ツ)_/¯
  • 7
  • Odpowiedz
@Djkudlaty: Jak wybierze audio CD to zmieści mu się tylko około 15 piosenek

@dawid-lipski: Nie ma znaczenia czy płyta za 50 gr czy dla audiofili za 50 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do nagrywania jest mnóstwo programów, jak nero czy cdburner jak wyżej wspomniano. Tylko jak chcesz mieć mp3 to z tego co pamiętam wybierasz "nagrywanie danych"
  • Odpowiedz
@makafaka 90min chyba ale to zależy od płyty i ma wtedy pewność że będzie działać. Można nagrać i same mp3 to wtedy wrzuci 700mb danych ale też ustawić na min prędkość bo odtwarzacz może wyrzucać, zacinać płytę i nie pamiętam czy tym sposobem będzie działać na wszystkich odtwarzaczach cd. Do auta czy do konsol dj nagrywałem tym pierwszym sposobem bo był najpewniejszy
  • Odpowiedz
@dawid-lipski: Niektóre płyty nie odczytują się w starszych odtwarzaczach - nie wiem czy samochodowych odbiorników też to dotyczy ale moja wieża nie lubi się z żadnymi Shivaki, esperanzami czy podobnymi - nawet nie rozpoznaje czy są w środku.
  • Odpowiedz
  • 0
Przetestowalem. Kupiłem zwykła płytę jakas no name nagrałem mp3 jako dane z najszybszą prędkością i działa. Tylko jakość basu mnie niezadawala no ale może to słabe radio po prostu.
  • Odpowiedz
  • 0
@UrbanShadow: nie wina płyt, tylko forma zapisu. Polecam IMGBurn. Podczas przygotowania do nagrania możesz wybrać system plików do zapisu. Do starszych urządzeń będzie to "ISO9660 + Joliet". Z wgraną nagrywarką w Windowsie mogą być problemy
  • Odpowiedz