Wpis z mikrobloga

Po xx latach na obczyźnie, jestem na etapie szukania domu w Polsce.

Nie licze na idylle, oczekuje sporego rozdxwieku pomiedzy tym jak sobie wyobrazam Polske po 15 latach i jaka ona w rzeczywistosci jest.

Najwiekszy jednak dla mnie problem, to fakt, ze stacje telewizyjne pokroju #tvn maja w ogole jakakolwiek ogladalnosci.

Z widzami #tvn bede musial obcowac na codzien.

#uk #emigracja #powroty #tvn
  • 7
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: antypolonizm, polonofobia
Jedyna sluszna wizja Polski to wizja gdzie Polska nie istnieje.

@Nocnik123
Tu nie chodzi o obiektywizm, bo w przypadku tv nie ma czegos takiego jak obiektywizm. Chociazby poprzez dobrór tematyki. Roznica natomiast jest taka, ze TVP to rzadowa propagandowka, a TVN nie jest opozycjyjna propagandowka. Gdybya byla to bym przyklasnal. TVN nie reprezentuje interesow, ani rzadu, ani opozcyji. Ci ludzie forsuja przekaz, gdzie byc moze jest miejsce dla
  • Odpowiedz
@matcheek: jak ja lubię czytać takie martyrologiczne użalanie się nad losem Polski. Tak, wszyscy są przeciwko Polsce ( )
Regularnie oglądam wiadomości na TVP i TVN i nie widzę tego co Ty widzisz. Ideologia którą reprezentujesz jest typowa dla typowych polskich Januszy, nacjonalistów bo dla was Polska królem narodów. Zamiast budować sojusze lepiej machać gównianą szabelką z piórami husarii na plecach. I żeby nie było. Nie
  • Odpowiedz
@motoinzyniere:

@alex-fortune:

prawda jest taka ze polska inteligencja zostala wycieta w pien, poprzez zabory i dwie wojny.
Ludzi, ktorzy moga sie pochwalić polskimi pradziadkami z dobra pozycja spoleczna prawie nie ma. Dziadkami bardzo rzadko.
Wiekszosc Polakow dzisiaj wywodzi sie z prostej lini od prostych ludzi. Od chlopow. Od robotnikow. Ludzi bez edukacji, czy nawet zawodu, a wartosci wynosi sie z domu, stad ciezko oczekiwac od takich rodzin jakiekolwiek indentyfikacji z
  • Odpowiedz