Wpis z mikrobloga

Byłem ciekaw jak dużo starych Zastav i innych gratów jeździ jeszcze w Macedonii - ten kraj jest dla mnie motoryzacyjnie tajemniczy. Aby się dowiedzieć jak to tam wygląda użyłem Google Street View i wybrałem ludzikiem jakieś randomowe miejsce w Skopje. Od razu dostałem strzała w pysk.
Moim oczom ukazał się dwusuwowy Wartburg i Opel Kadett C (1973-1979). Przesuwając się dalej wzdłuż ulicy dostrzeglem 5 sztuk Golfa mk.1 na jednym parkingu(!). To jest ta miejscówa https://www.google.pl/maps/@42.0212738,21.4382056,3a,75y,153.5h,87.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1srZBCOYRcKgmlxr87N367hg!2e0!7i13312!8i6656
Kiedy ostatni raz widzieliście w Polsce Golfa 1? Te co tam jeżdżą to są z Sarajewa, gdzie były produkowane 2 lata dłużej niż w Niemczech, bo do 1985. Tak czy inaczej jest to imponujące. Przeszukałem także inne miejscówy i ulice i mimo iż większość samochodów była "normalna", to jednak ciągle natrafiałem na jakieś cuda na kiju - maluchy, łady, przedliftingowa Skoda 105, stare Ople z lat 60/70, no i Wartburgi(na obrazku macedoński Wartburg Tourist). Zdjęcia google są z lat 2014-2015, rozumiem że w biedniejszych krajach mogą być wciąż popularne stare golfy, ale żeby dwusuwowe Wartburgi...? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ten kraj ląduje na mojej liscie państw do zwiedzenia w przyszłości, o ile przez te kilka lat nic się w nim nie zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #klasykimotoryzacji #macedonia #wartburg
W.....c - Byłem ciekaw jak dużo starych Zastav i innych gratów jeździ jeszcze w Maced...

źródło: comment_n9aNdFOKoHIaO5G0X5pwn46AYkXCtaDE.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: polska też jest takim skansenem dla... zachodu. Dla przykładu w UK widuje e36 raz na parę tygodni, e38 widziałem dwa razy. Nawet A4 b5 jest prawie niespotykane. Corsa b? Częściej widuje ferrari. W Polsce to nikogo nie dziwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz