Wpis z mikrobloga

#protip
Moja siostra wyczaiła że leki dla KONI są znacznie tańsze niż dla ludzi. Znalazła więc sklep internetowy i zrobiła zamówienie na różne witaminy i lekarstwa. Teraz to wcina xD. Podobno jedyna różnica to końskie dawki więc tabletki musi dzielić na cztery.
Szwagier codziennie przed snem sprawdza jej stopy, czy już kopyta wyrosły, ale na razie nic XD
  • 27
  • Odpowiedz
@Paco88 potwierdzam. Znajomego ojciec jest weterynarzem. Jak kolega jechał za granicę to dostał pakiet antybiotyków dla konia na czarną godzinę. Substancje czynne te same tylko dla konia to się nikt nie bawi w formę leku i substancje dodatkowe jak dla ludzi żeby się nie odbijało chemią, tylko podobno paskudnie te proszki smakowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Paco88: Ale sprawdziła, że to na pewno te same substancje i w tych samych proporcjach? Bo (powiedzmy, nie wiem czy tak jest) koń może potrzebować więcej żelaza niż magnezu, a człowiek więcej magnezu niż żelaza i wtedy siostra będzie miała czegoś nadmiar? Jeszcze żelazo i magnez, to w sumie nie ma może aż takiej różnicy, bo i tak się tego sporo potrzebuje, ale co jeśli dajmy na to, koń potrzebuje sporo
  • Odpowiedz
@Paco88: to ile ona zaoszczędzi dzięki temu magicznemu trikowi? Przecież magnez za opakowanie najtańszy kosztuje z 5 zł, witamina C to samo.

Nawet głupie tabletki rozpuszczalne z biedry są za 2 zł często na promocji za 20 sztuk -,-
  • Odpowiedz
@Paco88: nie są tańsze po prostu większość ludzi kupuje to co reklamują w telewizji, zamiast w okienku poprosić o najtańszy lek z substancją czynną x czy y.
  • Odpowiedz
@Paco88: tylko żebyśmy nie musieli potem z podatków fundować jej leczenia i żebyś tej debilki tutaj nie wstawiał jak będzie potrzebowała pieniędzy na leczenie. Dla paru złotych #!$%@? oszczędzać na bezpieczeństwie zdrowia bo przeczytało się tak na forum internetowym. #!$%@? idioci, wszędzie.
  • Odpowiedz
Ja kupuje dopuszczoną dla ludzi witaminę C 45 zł za kilogram

@Paco88: no to już wiadomo z jaką rodzinką mamy do czynienia xD kontrolnie: lewoskrętna i walisz dawki większe niż zalecane bo w sieci są bezpieczne o tym informacje?
  • Odpowiedz