Wpis z mikrobloga

Mireczki,mały problem.Albo i duży.Od wielu miesiecy wychodzi w rogach i na ścianach w domu wilgoć,grzyb.Nijak to usunąć,zetrzeć.Probowane już było wiele środków przeciw takim sprawom,nawet do WC.I nic,zetrzesz to i tak się pokazuje znowu.Jakas rada jak się tego pozbyć? W komentarzach jeszcze jedno zdjęcie.Problem globalny na całym piętrze w domu.

#dom #zdrowie #kiciochpyta #grzyby
Rudalke - Mireczki,mały problem.Albo i duży.Od wielu miesiecy wychodzi w rogach i na ...

źródło: comment_6qdO3boVZLQRlODGVcaviXG6pDKWHyvL.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rudalke brak wentylacji ja też miałem teb problem w wynajmowanym mieszkaniu aleDomestos na gąbkę i do zera wymylem później specyfikiem na grzyba spryskalem. I było po problemie musisz się zastanowić nad montażem wentylacji nad rama okna.
  • Odpowiedz
@Rudalke: dom nieocieplony + brak wentylacji i szczelne okna + suszenie prania w domu. Jeżeli w domu masz 20st to w tych narożnikach jest ok 12st , przekroczona temp. punktu rosy , skrapla się para a to idealne środowisko na grzyba.
  • Odpowiedz
Kup higrometr i termometr ,zwiększ temp. w mieszkaniu i kontroluj wilgotność , wietrz rano i wieczorem. Być może ocieplenie wykonano niestarannie i masz mostki cieplne , zleć pomiary kamerą termowizyjną. Z grzybem powalcz latem , teraz kamera + pomiary.
  • Odpowiedz
@Rudalke: źle podchodzisz do tematu :) chodzi o ogrzewanie :) mam tak samo :( jak byś był w stanie trzymać stałą temperaturę nawet nie wielką 19 - 209 oC to problem by nie występował :( u mnie muszę ścierać co 3-4 tygodnie.

nie za bardzo mam jak wygrać z tematem bo mam słabą izolacje termiczną z racji starego budynku. a ogrzewanie nie jest automatyczne tylko ręczne. co do preparatu to
  • Odpowiedz
@Rudalke polecam środek Pufas. Kupisz w obu albo Castoramie. Tylko wczesniej umyj tego grzyba np. wodą z octem. Trzeba dobrze wietrzyć po tym środku. Nie psikaj raz,ale np. 2-3 dni najlepiej wczesnie rano,aby wietrzyć w dzień nie w nocy. Potem umyj jeszcze te miejsca olejkiem z drzewa herbacianego( wymieszany z wodą, najlepiej to spsikac te miejsca) Ma dość intensywny zapach,ale nie śmierdzący. Można też pomyśleć o wywietrznikach w oknach plastikowych. Problem
  • Odpowiedz
@Rudalke: U mnie też ten problem pojawił się po wielu latach, wcześniej nie było.

Doszedłem do wniosku, (a różnych rzeczy próbowałem), ze przyczyną są przemarzające ściany/stropy. Po prostu zostało #!$%@? i źle ocieplone na etapie budowy. Póki się tego nie poprawi, będzie problem powracał. Zawsze w zimowe dni kiedy na zewnątrz mega zimno/w domu ciepło. Różnica temperatur, wilgoć się gdzieś skrapla i dupa.
  • Odpowiedz