Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy #gry
Czołem!
Noszę się z zamiarem kupna laptopa. Zastosowanie: gry, internet, filmy, photoshop. Budżet do 3800 zł. W grę wchodzą raty (tylko 0%). [nie mam miejsca na stacjonarny, więc niestety odpada].

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-dell-inspiron-15-5577-i7-7700hq-8gb-1tb-ssd128gb-gtx1050-win10

to jest coś warte, czy raczej poszukać czegoś innego, ze słabszym procesorem, bez dysku ssd ale z lepszym wyświetlaczem?

Dzięki za pomoc.
  • 8
@prontoalora: na pewno bierz coś z ósmą generacją, ten Dell niestety jest jedną do tyłu, za tą kasę na pewno nie brałbym siódmej. Ostatnio jeden mirek wrzucał vivobooka i nawet mi się spodobał, cały czas biegam gdzieś z lapkiem i marzy mi się taki lekki sprzęt (kilogram mniej, niż ten Dell, który przecież też mega ciężki nie będzie). GTX1050 ma nieco lepszą wydajność, ale ten MX150 też bez tragedii, a tobie
@prontoalora: Nie pograsz. MX150 to 1030 w wersji mobilnej. Ten który sam zaproponowałeś jest dużo lepszy. 7 generacja jest w zupełności wystarczająca i na pewno to GPU będzie wąskim gardłem, nie ma sensu dopłacać do 8.
Ludzi którzy ci do gier doradzają ultrabooki jak te modele wyżej ignoruj. To jest sprzęt składany z myślą o mobilności, co oczywiście nie jest za darmo.

poszukać czegoś innego, ze słabszym procesorem, bez dysku ssd