Wpis z mikrobloga

#praca #programista15k

Mam rozkminę przy piwnie z kumplem po fachu. Jaką robotę byście woleli?

1. 6k na rękę, 0 odpowiedzialności, totalna wyjebka, stablizacja, kawka, herbatka, ciągnące się projekty-spaghetti, brak realnego rozwoju
2. 10k na rękę, #!$%@? (w granicach rozsądku), ciągłe uczenie się nowych technologi, nowe projekty, wymagający PM, mocny rozwój z osobami, które się znają na rzeczy

Jaką robotę byście woleli?

  • 6k na rękę, 0 odpowiedzialności, brak rozwoju 31.6% (42)
  • 10k na rękę, zapierdol, mocny rozwój 68.4% (91)

Oddanych głosów: 133

  • 7
@zadnoo: @MartinoBlankuleto: @pawmie: Ja akurat nie do końca programista, ale blisko i moja firma to bardziej numer 1 (jak większość korpo zaczynających w latach 90-tych) i się właśnie zastanawiam, po #!$%@? u nas siedzą ci wszyscy programiści. Przecież po pół roku to oni mają już obejrzane 100% netfliksa, a młodsi nie będą.
totalna wyjebka, stablizacja, kawka, herbatka, ciągnące się projekty-spaghetti


@nalej_mi_zupy: z mojego doświadczenia wynika że projekty w których się nic nie robi są równie męczące jak te w których się #!$%@?, tylko po dniu #!$%@?, ma się to uczucie zmęczenia i świadomość zrobienia czegoś, a nie zmęczenia ze znudzenia i poczucia zmarnowanego czasu...

Za to najgorsze są projekty w których trzeba #!$%@?ć a i tak się nic sensownego nie robi, bo np.
@nalej_mi_zupy: zwykle różnica jest znacznie mniejsza. Z tego co widzę u mnie jest raczej tak:

a) 9 na rękę (na UoP), bardzo mała odpowiedzialność, jak chesz #!$%@?ć to #!$%@?, ale jak nie to i tak się nikt nie przyczepi; rozwój zależy od ciebie
b) 11 na rękę, duża odpowiedzialność, #!$%@? bez wyboru, rozwój zależy jak trafiłeś - na pewno soft skillowy i jako leader, technicznie to zależy jak trafiłeś

Ale byłem