Wpis z mikrobloga

@boltzmann:

dla poprawy samopoczucia

No cóż, nootropy nie służą do tego by poprawiać samopoczucie, chociaż w pewnych warunkach mogą w tym pomóc, zależy od tego co jest przyczyną niskiego samopoczucia ¯\_(ツ)_/¯ Dla koncentracji natomiast polecam noopept + suplementacja choliny, noopept ze wszystkiego co brałem działał na mnie najlepiej. Ewentualnie jakieś racetamy, jest ich sporo rodzajów, ale działanie mają podobne, ja osobiście brałem aniracetam i pramiracetam i całkiem nieźle pomagały w nauce.
@Ominika: najlepiej samemu troszkę popróbować z dawkowaniem, bo słyszałem, że na każdego działa troszeczke inaczej. Dawno nie brałem i dokładnie nie pamiętam, ale miałem taką mikrołyżeczkę o pojemności odpowiadającej 15 mg bodajże, i zaczynałem od jednej, z czasem zwiększałem, tak gdzieś do czterech maksymalnie (chyba bo to dawno było i nie pamiętam). Pamiętam, że spore znaczenie miał sam sposób zażycia - najlepiej pod język i czekać, aż się wchłonie.
@Baryon: Pod język oczywiście brałam, ale do tej pory nie wiem jrdnej rzeczy - lepiej najpierw noopept, czy najpierw cholina? I przyjmowałeś przed posiłkiem, czy w różnych porach?
@Ominika: Jak już mówiłem - nie pamiętam zbyt dobrze, ale raczej najpierw cholina. Brałem w różnych porach, w zależności od tego o której zacząłem się uczyć, tak gdzieś do 30 minut przed nauką. Dodam jeszcze, że co prawda trochę pomagał mi, ale nie ma co spodziewać się cudów. (Chociaż, jak już pisałem - na każdego ponoć działa ciut inaczej i na niektórych może trochę mocniej, a na innych prawie wogóle)