Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie słuchasz Bacha?

- Słucham czasem, bo bardzo piękna to muzyka, ale, yyyyyy....., może innym razem, bo teraz nie... [klasyka!]
- Bo tam za dużo na raz się dzieje, lepiej jakby te melodyjki grali po kolei, nie naraz, bo jak grają naraz, to bardzo jest to meczące [jeszcze większy klasyk!]
- Nie słucham kogo?! [to autentyk, serio!]
- Bo jest to muzyka klasy panującej, powstała za sprawą wyzysku chłopów!!!! [to też autentyk, poważnie, nie wymyśliłem tego!]
- Bo Bach jakby grał teraz grałby metal! Dlatego słucham metalu! Bo Bach by go teraz grał! [mega klasyk, jeden z moich ulubionych.]
- Co to, jesteśmy w kościele, heheheh xD [.... :( ....]
- Nie no, muzyka poważna to ja lubię, ale nie no, nie taką, ten klawesyn brzęczy, że głowa boli, ale poważna lubię, zwłaszcza Baron Cygański i Carmen, bo to śpiewał Michał Wiśniewski z Bogusławem Kaczyńskim, a nie ten, kurde, klawesyn, no! [bo szkoła muzyczna to nie laryngolog - może nauczyć grać, ale z głuchoty nie wyleczy.]
- Lubie, zwłaszcza jak włochacze grają fugę d-moll na gitarach elektrycznych! Bach taki dobry! [no, a gdyby teraz żył z pewnością grałby metal!]
- Pfff... pytasz o to, bo jesteś snobem i się wywyższasz i to jest wszystko nudna muzyka dla snobów, dlatego trzeba słuchać dziesiątej ligi pop rapu zmieszanego z electro, chyba, żeby na P. zrobili listę muzyk wszechczasów i tam na pierwszym miejscu by był Mr. President - Coco Jambo, a na drugim Pasja wg. Jana, to wtedy bym zaczął słuchać, ale tylko wtedy! [dokładnie tak trzeba żyć!]
- Bo nie mam czasu, bo muszę przesłuchiwać niszowe płyty rumuńskich kompozytorów, których nikt nie zna, więc nie słucham! [no cóż...]


#pasta #muzyka #muzykaklasyczna #jansebastianbach #muzycznememy
  • 8
@Stooleyqa: Jakby Bach teraz grał to nie jakiś tam pierdołowaty metal tylko wyznaczałby nowe kierunki w muzyce elektronicznej.

Szanujmy się, Bach to był indywidualista, kapele metalowe jednak wymuszają współpracę członków zespołu.

@Panpieniedzminiesra: "gatunek" xD

Muzyka poważna/klasyczna to po prostu top lista przebojów z lat 1500-2018 granych na instrumentach nieelektronicznych. Wiele jestem w stanie zrozumieć ale jeżeli ktoś nie jest w stanie przesłuchać największych tuzów muzyki w ogóle to trochę słabo
@DiscoKhan: W metalu a szczegołnie w podziemiu blackowym masz całą masę jednoosobowych projektów, z jednym kompozytorem materiaułu, przy wsparciu muzykow sesyjnych, znajomych muzykow itp. więc można tam dać upust swoim indywidualnym wizjom.
@Czeslaw_i_-92: Ta, już widzę Bacha koncertującego z automatem perkusyjnym. Wiem, że są takie zespoły, sam lubię chociażby Sisters of Mercy, ale bądźmy poważni, dla kompozytora muzyka elektroniczna daje znacznie więcej możliwości.

Zwłaszcza dla kogoś kto grał głównie na klawiszach - EDIT
@DiscoKhan Z tym się zgodzę akurat, a jeszcze lepiej mieszać elektronikę z żywym instrumentalium jeżeli już mowimy o eliminowaniu ograniczeń. A zdrugiej strony... skoro taki np. Godflesh może se koncertowac z automatem to Bach może pare razy mogłby mieć taki kaprys.