Wpis z mikrobloga

Szukam aplikacji na androida do odmierzania czasu pracy nad danym projektem (stoper, timer, licznik czasu).

Nie potrzebuje tam wpisywać czasu pracy ogólnej tj. ile dni przepracowałem w miesiącu czy ile miałem nadgodzin. Próbuję znaleźć po prostu coś prostego, co umożliwi mi odpalenie licznika, opis zadania przy którym siedzę, pauza oraz możliwość odtworzenia po dowolnym czasie (po powrocie do konkretnego projektu) oraz oczywiście stop. Chcę potem abym miał możliwość przeglądu historii ile nad czym siedziałem. Tylko tyle mi wystarczy.

Ściągnąłem aplikację Toggle ale zdaje się, że tam chyba nie ma możliwości pauzowania czasu, czego nie rozumiem, dlaczego nie istnieje taka podstawowa funkcja?! Chyba, że czegoś nie widzę i może rzeczywiście da się pauzować. Ale generalnie aplikacja Toggle jest bliska tego czego szukam.

Przypuszczam, że temat się gdzieś powinien już pojawiać na wykopie, ale nie potrafię nic znaleźć.

#pracbaza #programowanie #produktywnosc #praca #aplikacje
  • 14
@Nicarim: piszesz to w nawiązaniu do Toggle? Chcę coś co umożliwi mi odmierzenie czasu pracy nad jednym projektem, którym nagle przerywam, bo powracam do wcześniejszego i wtedy aplikacja zacznie mi odmierzać/kontynuować czas zapauzowany kiedyś tam. W domu po pracy również wykonuje inne zlecenia i chcę mieć możlowość do kontynuacji odmierzania czasu kiedy mi się to podoba ale nie od zera.
@pracoholik69: Słyszałem o metodzie pomidora, że ustalonymi przerwami zwiększa się efektywność pracy (chyba tak to było). Nie chcę zwiększać efektywności, chce wiedzieć, że gdy dostanę zlecenie na coś podobnego co wcześniej wykonywałem to za pośrednictwem podglądu do historii licznika pomoże mi to na przyszłe określenie się ile mniej więcej czasu zajmie mi kolejny raz wykonanie czegoś co już robiłem. Zaraz zobaczę to mechaniczne coś, czy to jest to :)
@darog92: tak mowie apropo toggle. Jak robisz wpis czasowy to masz mozliwosc wyboru do ktorego projektu on nalezy, i opisujesz co robiles w ramach / co zamierzasz robic w ramach tego czasu. Jezeli przesiadasz sie na inne zadanie to znaczy ze tamto skonczyles (niezaleznie czy wszystko, czy jeszcze ci zostalo) - czyli musisz zakonczyc tamten kawalek. Jak znowu wracasz do tego samego projektu to po prostu robisz nowy wpis "Continuation of
@Nicarim: okej, jest to jakiś sposób, ale patrząc później na historię mojej pracy i sprawdzenie ile godzin przesiadywałem nad danym projektem będę musiał sumować wszystko ze sobą razem ręcznie, wszystkie kontynuacje (których będę miał 20 w kawałkach). Jeżeli tak będę musiał robić, to równie dobrze wystarczy mi nie wiem... zwykły stoper w telefonie i wrzucanie wartości w excel i zsumowanie komórek, co się mija z celem. Ja nie chcę tego w