Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie, czy to wina tylko jednej nakrętki w dolnej części plastiku osi z, czy może coś innego, że pręt gwintowany tak bardzo się odchyla? Prowadnice wypoziomowane, a z prętami takie harce( z obu stron to samo).
#druk3d #druk3d #reprap
  • 29
  • Odpowiedz
? Bo miałem miejsce na górze i na dole na nakrętkę


@ptaaq: do wyboru do koloru, jak dasz tak będzie ok. Nawet całą "bramę" możesz sobie zamontować dogórynogami (i oczywiście hotend wtedy w drugą stronę) i też będzie działać.
Ale dawanie dwóch nakrętek sensu nie ma - zwiększy opory kręcenia 2x, a nie kasuje luzu, ani nie ma żadnej konieczności by były dwie (typu waga bramy czy jakieś inne straszne siły
  • Odpowiedz
@hrumque: @FlameRunner: za waszą radą dałem tę jedną nakrętkę tylko na górze x-enda i w sumie nadal pręty są równoległe, z tego wynika, że coś nie teges musiało być z poprzednią śrubą lub nakrętką
  • Odpowiedz
@Antwito: wg mnie żaden. Nawet jeden zwój nakrętki działa w tym przypadku tak samo dobrze.
Przedłużana nakrętka ma sens taki, że ten sam nacisk działa na większej powierzchni styku gwintnakrętki | gwintśruby - czyli jest mniejsze obciążenie per mm^2 materiału, czyli wyższa wytrzymałość na przenoszone siły i mniejsze zużycie tarciem przy tych siłach. Nic to nie zmienia w kwestii luzu nakrętki, ani w kwestii tarcia (a wręcz jest ono
  • Odpowiedz