Wpis z mikrobloga

@komeniusz: Teraz tyle pokazuje bo widzę że masz podpięte ledy a one raczej nie potrzebują dużego prądu. Jeżeli płytka ma wydajność 25A to tyle weźmie od źródła, więc raczej nie tu szukałbym problemu. Niestety nie jestem w stanie pomóc. Może ktoś inny.
@komeniusz: Czy ten BMS jest z balancerem? Bo wygląda mi znajomo. I druga sprawa. Czy podłączyłeś też zaciski BMS pomiędzy połączonymi szeregowo akumulatorkami (na zdjęciu wygląda jak nie podłączone)? Bo zdaje się jest to układ do szeregowego połączenia 3 akumulatorów - powinny być podłączone wszystkie.
Muszę cię też zmartwić. Ten BMS słabo nadaje się do wkrętarki. Przy załączaniu płynie na tyle duży prąd, że działa w nim zabezpieczenie przeciwzwarciowe.
@Jakis_ja: BMS to dokładnie ten przedmiot https://www.aliexpress.com/item/3S-25A-Li-ion-18650-BMS-PCM-Battery-Protection-Board-BMS-PCM-With-Balance-For-li/32819815132.html

Akumulatorki podłączyłem tak jak piszesz, każde z osobna, według poniższego schematu [...]. Zaznaczam, że wkrętarka działała elegancko przez parę minut i później się coś wykrzaczyło, pakiety niby naładowane. Jesteś w stanie polecić mi jakiś zamiennik, który nada się do regeneracji baterii w wkrętarce?
komeniusz - @Jakis_ja: BMS to dokładnie ten przedmiot https://www.aliexpress.com/item...

źródło: comment_ntHeJhYH5BJmL4dJHx3URkqHE0jDY4it.jpg

Pobierz
@komeniusz: Jeśli wkrętarka ci normalnie na nim działała to widocznie masz w niej "słabszy" silnik niż moja więc teoretycznie ten BMS mógłby być. Ja po modyfikacjach (ograniczyłem prąd rozruchowy aby zabezpieczenie nie odpalało) wkrętarki takim właśnie BMSem zrobiłem sobie zasilanie do swojej i działa doskonale.Możesz spróbować odłączyć od płytki akumulator i podłączyć jeszcze raz (może któreś z zabezpieczeń zadziałało i trzeba by zresetować układ). Albo spróbuj podłączyć na chwilę ładowanie -
@komeniusz: A próbowałeś ładowania? Bo szczerze mówiąc nie bardzo wierzę w wysokoprądowość tych ogniw. Sprawdź też napięcia teraz na każdym z nich - czy się za bardzo nie różnią. Bo może być też tak, że jedno z nich się już rozładowało na tyle, że napięcie na nim po obciążeniu spada poniżej progu zabezpieczeń tego BMSa.
@komeniusz: no niby nominalnie mają 3,6. Tak czy siak 3,7 to już dosyć rozładowane. Dziwne, że nie chce ładować - to może świadczyć, że faktycznie ten BMS padł.
A skoro masz stary pakiet to czemu nie wykorzystasz BMSa z niego?