Wpis z mikrobloga

ba, amerykanie uznali Brygadę za siłe aliancką.


@ImInLoveWithTheCoco: Takich niuansów nie wyjaśnisz poza Polską. Poszła po swiecie fama - polslki premier uczcił nazistowskich kolaborantów i ona obowiązuje. Nie widziałem żeby była jakś reakcja polskiej strony.
@szurszur

Mnie nie obchodzi co robi Morawiecki. Uważam tylko, że polskie media fałszywie przedstawiają ludziom w Polsce obraz Brygady jako Gestapowców, którzy razem z Niemcami walczyli z Polakami.
polskie media fałszywie przedstawiają ludziom w Polsce obraz Brygady jako Gestapowców, którzy razem z Niemcami walczyli z Polakami.


@RYSZKRE8888: Jeszcze nigdy takiego jednoznacznego opisu nie widziałem. Jendak to, że nie podporzadkowali się oni oficjalnym władzom w Londynie i AK jest prawdą. Zauważ, że to co służy do atakowania BŚ to nie komunistyczne materiały, ale głównie raporty AK.
@szurszur uważam, że premier ma obowiązek uczcić wszystkich tych co walczyli o Polskę. Choć rzeczywiście zrobił to w bardzo niefortunnym czasie i dał argumenty do oskarżania Polaków o sympatię do Hitlera i prowadzonej przez niego eksterminacji.
@xionze I co mi chciałeś tym udowodnić? Oprócz tego, że z BS zrobiono antysemitów nie ma nic nowego. Szkoda tylko, że autor zapomniał dodać, że zarówno w Brygadzie jak i NSZ było wielu Żydów.