Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, to ja jestem różowym, któremu kilka dni temu zepsuł się Mercedes (pisał o tym @Bartpabicz). W związku z tym, że auto nie pohula za długo, rozglądam się za nowym. I tu moja prośba o rady/propozycje jakie auto spełniało by moje moje jakże kapryśne wymagania
Łańcuch rozrządu (nie chcę się bawić w wymianę, na wypadek gdyby sprzedający jednak zapomniał wymienić pasek gdy trzeba było)
1.6 lub 1.8 pojemność silnika
4 drzwiowy i w miarę przestronny, żeby zmieścił niebieskiego, mnie, dziedziczkę (kto ma gowniaka to wie jak się podróżuje z dzieckiem) i labradora (ta musi jeździć jak królowa)
Hatchback preferowany, ale niekoniecznie
Rocznik 2008-2010, w którym będę szukać auta
No I najważniejsze, auto w miarę niezawodne.
Droczyłam się z niebieskim, że zachowam się jak typowy różowy i napiszę, w jakim ma być kolorze, ale, że nie jestem typowym, to się wstrzymam (czarny ;))
Dziękować bardzo
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 19
via Android
  • 1
@xViro wnioskuję, że chyba psa nie masz. Pies musi się wybiegać, na widok nas zbierających się do wyjścia, aż szczęka zębami z ekscytacji, więc gdy możemy to bierzemy ją ze sobą. I wierz mi, że bez samochodu dostawczego czy tym bardziej przyczepki, da się komfortowo jeździć z psem. Choćby I moim nieodżałowanym Merolem. Co do gabarytów auta, to chodziło mi o to, żeby nie była to popierdółka typu Yaris ;)
Łańcuch rozrządu (nie chcę się bawić w wymianę, na wypadek gdyby sprzedający jednak zapomniał wymienić pasek gdy trzeba było)


@Naddia: Od kiedy łańcuchów się nie wymienia ? Kto Ci takich bajek naopowiadał. W którymś VAGU 1.4 TSI leciały już po 60 tys. Potem poszli po rozum do głowy i od 2015r, są już na pasku. W Kiach co 120 tys z tego co pamiętam i ogólnie to wystarcza na około 100tys
@Naddia: @Naddia: Citroen C4 II. Bardzo pojemny hatchback. Razem z dzieckiem pakujemy się bez problemu, z tyłu też jest wystarczająco miejsca. Na łańcuchu masz 1.6VTI, ale polecę też 1.6 HDi. Łańcucha co prawda nie ma, ale pasek wymienia się przy 240 tys. km. Bagażnik jest na tyle duży, że wchodzą do niego 4 16-calowe koła.
via Android
  • 0
@perun79 wow! Nikt nie powiedział, że nie mam. Ale zaznaczyłam, że nie chcę mieć tego na głowie. Dlatego też wolę łańcuch. Trochę mniej zachodu jest z wymianą klocków i tym bardziej oleju, niż rozrządu, nie sądzisz?
via Android
  • 0
@r5678 wiem, ze łańcuch się wymienia, ale w niektórych samochodach nie trzeba tego robić tak często jak w tych, o których wspomniałeś :) I takiego auta właśnie szukam. Poza tym bardziej prowdopodobnym jest, że zerwie mi się pasek, niż łańcuch się zpsuje. Popraw mnie jeśli się mylę.
Nie upieram się przy łańcuchu, po prostu już miałam kilka aut z paskiem, które zaraz po zakupue, na wszelki wypadek wymienialam. Teraz już zwyczajnie nie
@Naddia: ale to sama wymieniasz rozrząd że nie się Tobie w to bawić? :d wstawiasz na wymiane i tyle. Właśnie dużo bardziej prawdopodobne, że uszkodzi sie rozrząd na łańcuchu. Pasek się tylko kręci i do tego się to ogranicza. łańcuch metal trze o metsl, wycierają się zębatki. masz napinacz który też się uszkadza, dodatkowo wszystko jest smarowane olejem silnikowym i bardzo istotne jest lać dobry olej i wymieniać go wtedy kiedy