Wpis z mikrobloga

Dołączyłem do patriotyczno-pisowskiej grupy na FB i srogo prycham. Ta banda jełopów nawet nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a jak Michnik coś gada to na pewno nie ma racji xD

W podobny sposób zapewne funkcjonuje główna na wykopie.

Linkowany artykuł: http://www.tysol.pl/a16142-Adam-Michnik-Mowi-sie-o-Polakach-jako-antysemitach-Trzeba-bylo-w-jakis-sposob-usprawiedliwic-Jalte

#bekaznarodowcow #bekazprawakow
Clefairy - Dołączyłem do patriotyczno-pisowskiej grupy na FB i srogo prycham. Ta band...

źródło: comment_Oq1HYKRJyhi3JCl2Y16IeNJGuHjGCtNt.jpg

Pobierz
  • 6
@Clefairy: Nienawiść zaślepia. Michnika traktują jak wcielone zło, tymczasem bardzo rozsądnie na ten temat się wypowiadał. To oryginalny artykuł:

"Czy Polacy razem z Niemcami mordowali Żydów? Trudno o większy absurd i bardziej fałszywy stereotyp. Nie było polskiej rodziny, która by nie została okaleczona przez hitlerowski nazizm i sowiecki komunizm. Te dwie totalitarne dyktatury pochłonęły trzy miliony Polaków i trzy miliony obywateli polskich zakwalifikowanych przez hitlerowców jako Żydzi. Polska pierwsza powiedziała kategoryczne
Tego milczenia dłużej tolerować nie można. Jakiekolwiek są jego pobudki - jest ono nikczemne. Kto milczy w obliczu mordu - staje się wspólnikiem mordercy. Kto nie potępia - ten przyzwala.
Zabieramy przeto głos my, katolicy-Polacy. Uczucia nasze względem Żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy uważać ich za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski. Co więcej, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za
Niektóre polskie reakcje na książkę Grossa były równie emocjonalne. Zwyczajny polski czytelnik nie był w stanie uwierzyć, że coś podobnego mogło się wydarzyć. Muszę wyznać, że i ja nie byłem w stanie w to uwierzyć i uważałem, że mój przyjaciel Jan Tomasz Gross padł ofiarą mistyfikacji. A jednak mord w Jedwabnem, poprzedzony bestialskim pogromem Żydów, miał miejsce i musi obciążać świadomość zbiorową Polaków. Także moją świadomość indywidualną. Polska debata na temat Jedwabnego
Kim więc jestem, pisząc te słowa? Otóż, dzięki naturze jestem człowiekiem i odpowiadam przed innymi ludźmi za to, co zrobiłem, i za to, czego nie zrobiłem; dzięki memu wyborowi jestem Polakiem i odpowiadam przed światem za to zło, które wyrządzili moi rodacy. Czynię tak nieprzymuszony, z własnego wyboru i głębokiego nakazu sumienia. Ale pisząc te słowa, jestem jednocześnie Żydem, który odczuwa głębokie braterstwo z tymi, których mordowano jako Żydów. I z tej