Wpis z mikrobloga

Ma ktoś obecnie znajomych w #izrael i mógłby powiedzieć jak bardzo negatywne są aktualnie nastroje wobec Polaków?

Po ostatnich doniesieniach spod polskiej ambasady osobiście nie czułbym się jakoś bardzo komfortowo w tym kraju + wcześniejsze doniesienia o ataku na polskich turystów w Izraelu.

#zydzi #pytanie #kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrek-ry: Znając życie to większość ludzi coś tam słyszało, ale ma na to wyrąbane i nie bardzo się interesują tematem. Tak więc pytanie to jak bardzo krzyczą zainteresowani tematem i którzy głośniej? Ci co oskarżają i nienawidzą Polski, czy ci co znają prawdę, lub racjonalnie myślą i bronią Polski.
  • Odpowiedz
Ok, ty w sumie jako turysta możesz nie wiedzieć - to zrozumiałe. :)
Kamyki na płazy w Ejlacie sa wielkości małego paznokcia. Wyobrażasz sobie ataki takimi kamyczkami? :)
Izrael jest państwem wojskowym - na KAZDYM kroku masz monitoring, żołnierzy z bronią etc, uwierz mi ze gdyby była najmniejsza „sprzeczka” to i byłoby nagranie.
Nie ma innej możliwości! Nie wyobrażasz sobie nawet jak tutaj jesteś obserwowany na każdym kroku.
Trzecia sprawa ze 95% Izraelczyków nie rozróżnia rosyjskiego/ukraińskiego/polskiego. Dla nich to jeden i ten sam język wiec raczej mało prawdopodobne ze facet ot tak zaczął ich zaczepiać „bo Polak”
W Izraelu rosyjski słychać na każdym kroku, po upadku ZSRR nastąpiła przeogromna alija rosyjskich Żydów do Izraela i liczy sie ze osób rosyjsko jesycznych w Izraelu jest około 2mln, na 8 milionowy kraj jest to ogromna liczba. Sam pomysł jak ta historia wydaje sie absurdalna
  • Odpowiedz
@piotrek-ry: dodam, ze słyszę język polski codziennie na ulicach Jerozolimy, dzień w dzień. Pełno polskich turystów

Śmiało przyjeżdżaj. Jak sie zdecydujesz to same ci kilka przydatnych rad
  • Odpowiedz
@Salomea11: 1. Na tej plaży są kamery?
2. Małymi kamyczkami i piachem nie zabijesz to prawda ale jest to już atak przeciwko drugiemu człowiekowi i naruszenie nietykalności cielesnej
3. Ten Izraelczyk zrobił się agresywny dopiero gdy dowiedział się, że są Polakami. Być może spytał się a oni mu odpowiedzieli
4. Podobno inni ludzie to widzieli ale nie reagowali
5. Najdziwniejsze że nie chcieli zgłosić tego na Policję
  • Odpowiedz
@
@piotrek-ry: Piotrek, to tak nie działa. Bardzo trudno mi to wyjaśnić, tak żebyś to sobie wyobraził, poukładał w głowie i tak dalej. Jedz do Izraela, gwarantuje ci ze wrócisz cały, zdrowy i zadowolony, okey?
Mogę ci to obiecać. W razie czegoś - tak jak napisałam, służę pomocą tylko ze ja jestem z Jerozolimy a nie wiem gdzie ty akurat będziesz.
  • Odpowiedz