Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, Wykopowicze.
Jestem teraz w trzeciej gimnazjum (tak, gatunek na wyginięciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i myślę nad szkołą średnią w niedalekim mieście wojewódzkim. Nie będę ukrywać, nie liczy się dla mnie próg punktowy, bo dzięki olimpiadom przedmiotowym przyjmą mnie wszędzie w pierwszej kolejności. Myślicie, że to ułatwia wybór? Bynajmniej.
Jest tak: rodzice cisną, żeby pójść do jakiegoś technikum na dobrym miejscu w rankingu. Ja natomiast jestem humanem, zaznaczę - nie takim, który nie umie matmy, tylko takim z krwi, kości i powołania do pracy w KFC ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli miałabym sprzeciwić się woli matuli, to poszłabym albo na human, albo na biol-chem, który też idzie mi całkiem nieźle, ale nie aż tak jak ta pierwsza grupa przedmiotów. Wiem, że wypok nie jest miarodajną oceną rzeczywistości, ale na obiektywne porady rodziców nie mogę tutaj liczyć. A co Wy o tym sądzicie? Powinnam kierować się do technikum (bo zagwarantowana praca), na profil humanistyczny (bo serduszko podpowiada), czy na biol-chem (bo o pracę łatwiej, niż po humanie, a sercu bliżej, niż do technikum)?

Z góry dzięki.

#licbaza #techbaza #edukacja #kiciochpyta #pomocy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz

gdzie byście się skierowali na moim miejscu?

  • licbaza, human 24.6% (16)
  • licbaza, biolchem 24.6% (16)
  • techbaza 50.8% (33)

Oddanych głosów: 65

  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam kolegę, który zmieniał 3 razy kierunek, bo niby po "humanie nie ma pracy", a jest humanistą z krwi i kości, człowiekiem, który czuje, rozumie i potrafi rozmawiać o/ analizować kulturę. Wylądował na kulturoznawstwie, nigdy wcześniej nie miał szczególnie wysokich wyników w nauce a teraz będzie miał stypendium i planuje doktorat. Drugi przykład, rozmawiałem dzisiaj z kolegą, który zrobił inżyniera z Odnawialnych Żródeł Energii. Stwierdził, że praca może i by
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem - swoje humanistyczne zainteresowania można realizować poza szkołą, czytając książki i ucząc się interesujących rzeczy typowo dla siebie. Na Twoim miejscu poszedłbym do technikum, ewentualnie mat-fiz w liceum. Zdać rozszerzoną maturę z j.polskiego można z dobrymi wynikami nie uczęszczając na rozszerzone lekcje j.polskiego (w moim przypadku - 88%). Dzięki matematyce/przedmiotom ścisłym będziesz mieć więcej możliwości przy wyborze kierunku studiów.