Wpis z mikrobloga

Miał ktoś przyjemność wchodzić w temat przedłużania sesji? Czy na wasze podanie odpowiedziano pozytywnie, jak to umotywowaliście? Działa tu prawo precedensu, że jak jednej osobie z roku/grupy przedłużą, to automatycznie przedłużają dla reszty zainteresowanych?
#studbaza #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@KotyczCzis pisaliśmy jedno podanie jako cała grupa. Jeżeli dziekan widzi, że jest więcej osób, przedłuża. Ale to wszystko zależy od tego jakiego masz dziekana.
  • Odpowiedz
@KotyczCzis: u mnie na uczelni składali po prostu podanie i każdy dostawał. W uzasadnieniu pisali, że nie mogli w wyznaczonym czasie zaliczyć wszystkich przedmiotów. Musiała byc tylko zgoda od osoby u której się nie zdało. Dostawali najczęściej tydzień. A jeśli faktycznie była konkretna przyczyna to nawet miesiąc. Potem mozna bylo jeszcze o tydzień, dwa przedłużyć.
  • Odpowiedz
@CzarneChmury @szczek: a mieliście jakąś delikatną sytuację, że po prostu broniliście się przed warunkiem czy też taką, że 2-3 przedmioty pozostawały z dwóją? To chyba może mieć znaczenie przy spojrzeniu dziekana na całą sprawę. Kierunek słynący z #!$%@? ludzi na pierwszym roku, ale sam mam wątpliwości, czy takim ananasom dadzą szansę. Na koniec proszę nie oceniać, bo sam jestem w obecnej sytuacji maksymalnie samokrytyczny ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
  • 1
@KotyczCzis wiesz co, u nas to było tak, że byliśmy po szóstym semestrze a po siódmym mieliśmy się bronić. Było nas 15 i dziekan się zgodził na przedłużenie sesji, oczywiście kilka osób nie zaliczyło i mieli warunek na siódmym. I to był w większości jeden przedmiot. W przypadku większej liczby przedmiotów jest różnie. Jeżeli masz trzy przedmioty i suma ECTS jest duża, to dziekan nasz się godzil na przedłużenie, aby zmniejszyć liczbe
  • Odpowiedz
@KotyczCzis: to bylo co semestr na magisterce. Przy obronie już w ogóle wszyscy byli mili. Ale z tego co mówili na uczelni, to studia magisterskie były traktowane z większą ulgą. Nawet facet co na licencjacie dawał warunki 30% studentów, na magisterce w końcu przepuscił wszystkich (no chyba, że to już elita została i nie było kogo uwalic) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@KotyczCzis Sorki, że tak chaotycznie ( ͡° ʖ̯ ͡°) nikt Cię nie ocenia! Najlepiej, abyś nie składał podania za późno i spróbuj się dogadać z reszta grupy o ile jest was więcej. Trzymam kciuki!
  • Odpowiedz