Wpis z mikrobloga

#linux

Ale mnie ten linuks #!$%@?, potrzebuje zainstalowac na chwile 2 programy Truecrypt i Daemon no to podaje lokacje do podanego pliku "sudo apt-get install /home/ubuntu/Downloads/truecrypt-7.1a-setup-x64" i dostaje:
E: Unable to locate package truecrypt-7.1a-setup-x64
E: Couldn't find any package by regex 'truecrypt-7.1a-setup-x64'

Tego linuksa nigdy nie ogarne, za kazdym razem gdy musze na nim cos zrobic to godziny trace na takie banalne gowno, 100 poradnikow w necie i nic z tego nie wynika.
  • 27
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: No to cos kojarze dpkg, szkoda tylko ze nigdy w tych tutorialach o tym nie wspominaja z jakiegos powodu. Wiem, ze TC nie jest wspierany ale nie chcialo mi sie na razie przerzucac na Vera a teraz musze sie dostac do mojego dysku i zamontowac daemonem pewien obraz ktory tylko linux widzi.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: @PrawieJakBordo: Zajebisty jest do przegladania neta, szybciej chodzi system ale z kolei #!$%@? sie z dual bootem mnie zniecheca do kombinowania z instalacja. Przynajmniej na PC, na netbooku mam dual boota ale na PC nie chce czegos #!$%@? bo za duzo danych mam na nim.
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: owszem, pod warunkiem, że nie będą chcieli czegoś zainstalować, zaktualizować itd. Bo albo tego nie ma, albo nie działa, albo trochę działa, choć czasem się wywala, albo wszystkim działa, ale nie z Twoją egzotyczną kartą graficzną, albo może zadziała, bo ktoś kiedyś na jakimś forum napisał w którym pliku trzeba doświadczalnie dobrać jakiś parametr.

No albo właściwie działa, tylko trzeba potrafić skompilować. Wtedy też okazuje się, że masz webkitgtk 2.33.1,
  • Odpowiedz
@Bitconnect: Apt nie służy do instalacji paczek spoza repozytoriów - argumentem jest nazwa pakietu, nie ścieżka. Jeżeli to paczki po prostu pobrane z internetu, kliknij dwa razy i domyślny instalator paczek .deb sam się otworzy. A jeżeli to nie paczki, to dowiedz się najpierw co ty w ogóle ściągnąłeś.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bitconnect ahhh, gdybym ja miał tylko takie problemy z linuxem, to bym teraz sobie spał, a nie neta przeglądał.

Już ci wyżej koledzy odpisali, że musisz użyć dpkg jeżeli to pakiet, lub nadać prawa do wykonywania A później tylko ./nazwa_pakietu
  • Odpowiedz
Daemon

zamontowac daemonem pewien obraz ktory tylko linux widzi.


@Bitconnect: Jaki daemon? xDDD

Nie ma czegoś takiego w linuksie. Tzn jeśli masz na myśli ten program do piracenia płyt to może jest ale się z niego nie korzysta bo to gówno straszne (nawet na windowsie od ładnych paru lat). W linuksie obrazy się montuje poprzez gui - jest to wbudowane w system. Pisałem ci o tym. Dam ci screena zaraz.

@
  • Odpowiedz
@Bitconnect: Klikasz prawym na obraz, dajesz "zamontuj obraz". Po lewej stronie w panelu pojawiają ci się partycje danego obrazu. Klikasz na tą która cię interesuje. Kopiujesz z niej pliki - to wszystko. Możesz mieć drobne różnice ze względu na środowisko graficzne ale w zasadzie wszystko sprowadza się do tego.

Tego linuksa nigdy nie ogarne, za kazdym razem gdy musze na nim cos zrobic to godziny trace na takie banalne gowno, 100
Kryspin013 - @Bitconnect: Klikasz prawym na obraz, dajesz "zamontuj obraz". Po lewej ...

źródło: comment_qRMasAHOrxcu5tSn7NEvLTFfgtjt6beR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bitconnect jak to nie wspominają?
wystarczy sobie wpisać w google "manually install deb package" i masz odpowiedź. Mniej czasu by Ci to zajęło niż robienie wpisu na mirko.
  • Odpowiedz
A gówno. Jak się słabo znasz na obsłudze komputera to w zasadzie niezależnie od systemu nie nie będziesz miał za bardzo pojęcia co robić. Drugi problem to jak masz zbyt głęboko zakorzenione przyzwyczajenia.


@Kryspin013:
Instalacja na OSX, Win (klikanie Dalej, Dalej, Dalej), czy nawet Androidzie (Linux jakby nie patrzeć) jest banalna dla 95% użytkowników. Po prostu działa.

Pod Linuxem to się zdarza tylko, jeżeli jest coś w repo. Jak nie ma,
  • Odpowiedz