Wpis z mikrobloga

@Tobiass: a skad wiadomo ze to matka wybrala? Moze matka #!$%@? kielbase ze smalcem na podwieczorek a jej dziecko nienawidzi miesa i mama pisze w jego imieniu?:) zartuje, zadne dziecko nie jest tak #!$%@?
  • Odpowiedz
@aaa_daa: yyy, nie xD do życia potrzeba mało, mało białka i mało węgli. To co stanowi podstawę to...zdrowe tłuszcze.
To, że Tobie dieta "pomogła" to skutek włączenia nowego pożywienia oraz reset szlaków metabolicznych...
Jak codziennie szamiesz jeden składnik, to on po max 5 dniach jest Twoim wrogiem!
Ciekawe jaki poziom hdl masz, żelazo, wapno, krzem też w normie? A, szczególnie ważna informacja: białka roślinne szkodzą jelitom.
Smacznego :-)
  • Odpowiedz
Ten anonimowy Bartosz wykazał się swoją ignorancją, bo wegańska dieta jest odpowiednia dla osób w każdym wieku i jest to potwierdzone badaniami. Zestawiając to z idiotycznym nieszczepieniem sam wykazał się głupotą.


@ZaQ_1: powołuję się na naukowy bełkot
dla kobiet w ciąży zalecał dietę z mięsem
  • Odpowiedz
@Tobiass: w sumie to nie #!$%@?łbym się w to jak inni rodzice wychowują swoje dzieci, o ile w jakimś stopniu nie dotykałoby to również mnie.

Dla mnie to nawet dobrze, że są ludzie gotowi poświęcić własne dziecko dla celów eksperymentalnych to przynajmniej za kilka lat będzie dokładnie wiadomo czy taka dieta nie ma skutków ubocznych xD
  • Odpowiedz
@I_feel_fine: kolejny...
Bo zawierają PROLAMINY? Bo zawierają AGLUTYNINE? Ponieważ zawierają INHIBITORY AMYLAZY i INHIBITORY PROTEAZ? Ogólnie wstrętne antyodzywcze lektyny. Większość z nich też występuje w psiankowatych :/
A co robią, to se doczytasz...
  • Odpowiedz
@I_feel_fine: Wszędzie jest zaznaczone, że dieta powinna być dobrze zaplanowana. A teraz zaplanuj taką dietę dla marudnego dzieciaka, co jednego dnia coś zje, a innego już nie. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wegańskie jedzenie jest mniej kaloryczne, i jak tu teraz wmusić w niejadka większe ilości jedzenia, zamienić na więcej suplementów?
Nie będę opowiadał się za jedną stroną jako pewnik, ale według mnie dieta z mięsem jest o
  • Odpowiedz
@ropucha_paskowka: natemat to bardzo powazne zrodlo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Piszą o matce, która nie odżywiała sie prawidłowo(tak się da na mięsnej i wegańskiej) i 9 miesięcznym, które jadło głównie owoce. Nie wiem co w sumie powinno jeść 9 miesięcznie dziecko- pewnie mleko matki i mieć wprowadzane owoce, jakby jeszcze karmiła piersią to pewnie wszystko by grało.
Potem jest o witarianach jedzących tylko co surowe, więc odpada im mnóóóóstwo jedzenia.

Parę przykładów
  • Odpowiedz
@Tobiass: sama jestem weganką, ale włsnemu dziecku mięsa i produktów odzwierzęcych bym nie zabrała :o


@czpiotka1: Ja nie jestem ale bym próbował przyzwyczaić bo serio mięso, cukier to jest gównowarty syf. Wczoraj ciotka smażyła kiełbasę i #!$%@? taki dym był, że nagle włosy które miałem czyste #!$%@?ły kiełbasą i były całe tłuste, kuchnia polska to jest rak nad rakami.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Dziecko które jest w wieku przedszkolnym nie wybiera świadomie bycia weganem i albo jest do jedzenia takich potraw zmuszane albo ma zniszczona psychikę przez opowieści o cierpiących zwierzętach a każda z tych sytuacji jest chora.


@marionetek: No w #!$%@? tragedia, wiesz co jest jeszcze więszą tragedią? kupowanie dzieciom tych #!$%@? #!$%@? kubusiów i innego syfa, kopałbym prądem takich rodziców co ten shit kupują a fabryki bym wysadził
  • Odpowiedz