Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Tomeek Zależy jak wielkie uszkodzenia. Zasada przy frezach zgrubnych jest taka, jeśli uszkodzenia ząbków są zbyt duże, znaczy się jeśli są bardzo głębokie i zeby są zniszczone to nie podejmujemy się ostrzenie. Odpowiadają na Twoje pytanie, geometrię oraz wszystkie kąty na czole i na spirali odtwarzamy tak jak jest w oryginale. Klienci się na to nie skarżą :) Jeśli podeślesz mi zdjęcie to określe Ci dokładny zakres obróbki.
  • Odpowiedz
@arrent: nie ma po co. On tym frezem pewnie robi kieszenie pod śruby także nawet 11(jaką pokazał na zdjęciu) to nawet 10.8 wejdzie na spokojnie :P ostrzenie tylko z czoła bo nie wykorzysta go do obróbki obwiedniowej i tak :D
  • Odpowiedz
@arrent:
Jakie rodzaje pokryć oferujecie?
Myślisz, że opłacałoby się odkupywać od firm przebrany złom i ostrzyć? Ktoś to kupi? I nie mówię tutaj o najzwyklejszych frezach palcowych kiepskiej jakości, ale np. takie wiertło x12D z podwójną łysinką i chłodzeniem, co wystarczy od czoła naostrzyć i pokryć.
  • Odpowiedz
@krysztal1: Ma to swój sens, jednak firmy nie zawsze chętnie sprzedają swój złom narzędziowy. Cena skupowa węglika spiekanego to około 90 zł za 1 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiertła, w sumie tak jak piszesz, wystarczy naostrzyć z czoła, zrobić danej sztuce ładną geometrię. Powlec i gotowe, wiertła praktycznie jak nówka.
Co do skupu to nie prawda, że im większa średnica narzędzia to cena wyższa. Małe
  • Odpowiedz
@arrent: Wiem ile kosztują mikro narzędzia, używam na codzień (wiertło 0,25mm też 150 euro, a ma 1,8mm długości i można je szybko złamać jak włączysz chłodziwo pod dużym ciśnieniem xD ... z resztą kulę 0,5mm też). Wiem też, że najczęściej złom odbierają przedstawiciele handlowi i jakie są średnie ceny. Chociaż dziwne, że nie ostrzy się takiego 1,5mm. Dlaczego? Pamiętam czasy, kiedy ostrzyliśmy 2-3mm HSS do wiercenia głębokich otworów ręcznie...
To
  • Odpowiedz
@krysztal1: Nie ostrzymy takim mały średnic ze względu na trudność w pomiarze i ostrzeniu takiego narzędzia. Fizycznie jest to możliwe ale bardzo trudno, mały błąd, zbyt duża ilość obrotów, ciśnienia oleju, może doprowadzić do złamania narzędzia. Ogólnie od razu przy takich średnicach - zwrot, nie ma co się bawić :)
Jeśli chodzi o węglik z "dodatkami" nie odczuwam różnicy przy ostrzeniu, ten sam czas, to samo obciążenie ściernicy, żadnych różnic.
  • Odpowiedz