Wpis z mikrobloga

Mirki. Właśnie przypadkiem dowiedziałem się, że ktoś założył działalność gospodarczą na mój adres. W CEIDG mój adres widnieje w tej firmie jako adres głównego miejsca wykonywania działalności.
Z osobą na która jest założona działalność nie mam żadnych powiązań. Dom jest od początku moją własnością - nikt wcześniej w nim nie mieszkał.

Jak to jest możliwe, że każdy może założyć sobie firmę na dowolny adres?

Jakie działania podjąć, żeby mieć spokój na przyszłość i nie martwić się że komornik zapuka do drzwi?

#prawo #dzialalnoscgospodarcza #sprawadlareportera
  • 29
  • Odpowiedz
@eragonn14: W zaistniałej sytuacji powinieneś zwrócić się do Departamentu Handlu i Usług Ministerstwa Rozwoju z wnioskiem o przywrócenie zgodności treści wpisu w CEIDG ze stanem faktycznym z powodu braku tytułu prawnego do lokalu.

Szczegółowe informacje dotyczące złożenia odpowiednich dokumentów udziela Departament Handlu i Usług.

Kontakt: tel. (22) 693 55 53, faks (22) 693 40 21, mail: sekretariatDHU@mg.gov.pl
https://www.mr.gov.pl/strony/ministerstwo/departament-handlu-i-uslug/ ).
  • Odpowiedz
@pro_mode ty chyba nie wiesz jak to w Polsce działa, zostałbyś w samych gaciach, tak by ci komornik koło dupy zrobił, rozprawy by się latami ciągnęły, rację może by ci przyznali dopiero po tym jak byś umarł że starości
  • Odpowiedz
@eragonn14: miałem podobną sytuację. Wysyłasz listem poleconym do ceidg w Warszawie informację, że to nie prawda, żadna działalność nie jest prowadzona pod tym adresem i nigdy nie była. Jako dowód, że to Ty masz do nieruchomości prawo dajesz w załączniku ksero np. aktu własności i tyle. Mają chyba 2 tygodnie żeby odpowiedzieć czy tam 30 dni. W moim przypadku przyszło pismo, że zgłoszony przeze mnie stan już nie ma miejsca czy
  • Odpowiedz
@eragonn14: jeśli jest zarejestrowany jako vatowiec to powinna być kontrola z urzędu skarbowego. Jak ja zakładałem działalność to do mnie przyszły miłe panie i sprawdzały, trzeba było kopie umowy pokazać i tyle. Na twoim miejscu bym wołał gdzieś ze to nieprawda, bo ktoś ci narobi problemów i będzie niefajnie.
  • Odpowiedz
@eragonn14: W CEDiG masz podane informacje urzędu, który te dane wrzucił do CEiDG. Zadzwoń do niego, rozpytaj o procedury postępowania w takich sytuacjach. Jak szybko działasz to może nie klepną mu wszystkiego, albo jakieś decyzje nie będą prawomocne i jeszcze urząd sam je uchyli. Ewentualnie urząd zawiadomi o sfałszowaniu dokumentacji Policje, a Ciebie wezwie Policja (spokojnie, w ramach pomocy prawnej w twojej miejscowości) na przesłuchanie.
  • Odpowiedz