Wpis z mikrobloga

  • 5
@JusTQL: ten model (Tactical Sports Orange) ma spust SAO (Single Action Only). To oznacza, że przy spuszczonym kurku i wciśnięciu spustu nic się nie dzieje (nie ma samo napinania). Dlatego kurek musi być odciągnięty żeby oddać strzał. Pistolet z odwiedzionym kurkiem nie za bardzo jest bezpieczny, po to właśnie jest bezpiecznik.
Broń ze spustem SAO nosi się cocked and locked: czyli nabój w komorze i zabezpieczona (kurek odciągnięty).
Konkurencje sportowe IPSC
  • Odpowiedz
  • 2
@Ponc3k: Przeszedłem przez Shadow 1, Tanfoglio Stock II (do sportu), do zabawy CZ P07, Glock 43...i ta CZ Shadow Orange leży zdecydowanie najlepiej, jest też największa i najcięższa...ładna, spasowana, leży jak trzeba :)
  • Odpowiedz
  • 0
@reaper1 no właśnie odwiedziony kurek przy noszeniu mi nie pasuje, nabój w komorze i spuszczony kurek powinno wystarczyć, ew bezpiecznik na spuście.
Wiem, że gdy będę oddawał strzał to odwiodę kurek.
  • Odpowiedz
  • 0
@JusTQL: to już szerszy temat odnośnie noszenia broni.
Konstrukcje SAO (jak klony Colta 1911 i oczywiście nie tylko) nie oddadzą strzału jeśli kurek jest spuszczony. Ktoś może odwieźć kurek przed strzałem, ktoś inny woli mieć już odwiedziony i tylko odbezpieczyć - co kto woli i jak komu wygodniej (albo szybciej) przygotować broń do strzału.
  • Odpowiedz
@reaper1:
1. można swobodnie chodzić z tym po bułki mając pozwolenie na broń?
2. jeśli chcesz jechać zagranicę np. na wczasy to możesz wziąć go ze sobą?
3. jak kogoś zastrzelą w okolicy to Policja puka do drzwi i zadaje pytania?
4. jak ktoś do Ciebie skacze i #!$%@? rękami (nie ma broni) to możesz w niego wycelować (nie strzelać) w celu ostudzenia zapału bez późniejszych konsekwencji?
5. Możesz użyć broni
  • Odpowiedz
@JusTQL kolego, a gdzie widzisz problem z takim rozwiązaniem? Jak masz pistolet SAO, masz często świetny spust, ale jedyny sposób, by go nosić bezpiecznie, to z odwiedzionym kurkiem i zabezpieczony. Bezpiecznie, czyli w przypadku próby odebrania ci broni, masz szansę się chronić. Próba napinania kurka w trakcie napadu to recepta na katastrofę, bo marnujesz b. dużo czasu na precyzyjne działanie w sytuacji ogromnego stresu. Możesz też pociagnąć za zamek, też zmarnować czas
  • Odpowiedz
  • 3
@Bociek01:
1. Tak. Ta broń jest zarejestrowana do celów sportowych, można taką nosić z podpiętym magazynkiem i nabojem w komorze.

2. Jeśli mam go wpisanego w EKB (Europejską Kartę Broni) i jadę na zawody, to mogę. Jednak broń musi być w pudełku, naboje osobno.

3. Nie wiem. Odkąd mam pozwolenie nikt nie pukał, chyba też nikt nie zginął w okolicy.

4. Zawsze masz prawo się bronić czymkolwiek, gdy czujesz się zagrożony.
  • Odpowiedz