Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków i Mirabelki, przepraszam że dopiero dziś piszę ale nie miałem jak wczoraj zawołać wszystkich ponieważ myślałem że to będzie 15-20 osób a nie dwa tysiące i mogłem zrobić to dopiero dziś, z resztą jestem zaskoczony taką aktywnością pod ostatnim wpisem (ʘʘ) a więc...

Wczoraj jak przyszedłem do lekarza od razu poszedłem do rejestracji powiedzieć że mam takową książeczkę i zapytałem czy związku z nią będę mógł wejść pierwszy. Pielęgniarka która mnie tam obsługiwała powiedziała że nie ma problemu, znalazła moją kartę i dała ją na samą górę wszystkich kart. Zostało mi czekać na panią doktor który się spóźniała więc żeby zabić czas wrzuciłem właśnie ten o to wpis Po około 30 minutach przyszła pani lekarz i w tym o to momencie 3/4 osób z kolejki wstało i bum w jej stronę z tekstami 'pani doktor ja na moment' i takie tam teksty, znacie prawda? Kazała wszystkim czekać, poszła do rejestracji, wzięła karty i weszła do gabinetu a razem z nią próbowała wejść jakaś stara baba ale druga ją złapała za kurtkę i powiedziała 'PANI, KOLEJKA JEST!' Po chwili otworzyły się drzwi i wstała jakaś kobieta w kierunku gabinetu (chyba ta co siedziała tam od 6 rano) ale po chwili wyszła doktorka i zawołała że ma wejść teraz honorowy dawca krwi, pan xDyzio. No i teraz się zaczyna maraton #!$%@? polskich Grażyn. Na początku za bardzo nie wiedziały co się dzieje bo kolejka to była chyba ustalona 4 godziny wcześniej, patrzyły na mnie jak na najgorszego debila na świecie i zaczęły gadać do siebie z minami jak bym im zabrał co najmniej 500+ ale jak już wszedłem do gabinetu usłyszałem wraz z doktorką głośne 'była kolejka co to ma być?!' ale tu doktorka mnie uspokoiła i powiedziała żebym się nie przejmował bo ja mam z takimi ludźmi do czynienia raz na pół roku a ona codziennie i że cieszy ją to że młodzi ludzie chętnie oddają swoją krew. Wyszedłem z legitymacją w ręce, poszedłem się zapisać na następną wizytę, wychodząc powiedziałem wszystkim (około 30 osób) - 'Do widzenia', odpowiedział mi tylko starszy pan który chyba był z wnuczką i czekał w tej samej kolejce.

Bardzo mnie cieszy że tyle ludzi napisało tak pozytywne komentarze i że w ciągu 4 godzin wpis ten miał około tysiąca plusów trafiając jednocześnie do gorących. Zachęcam wszystkich do oddawania krwi, super sprawa, chociaż by dlatego że nie czekasz w kolejkach :) poza tym dostajesz czekolady i za niektóre leki po prostu nie płacisz lub płacisz dużo mniej od standardowej ceny. Dodatkowo jeśli masz wymówkę że nie masz czasu iść oddać krwi to wiedz że przysługuje Ci w tedy dzień wolny od pracy/szkoły/uczelni (samo oddanie od momentu rejestracji trwało u mnie najkrócej 40 minut, najdłużej około 3 godziny), możesz to wpisać w pit, zwracają koszty dojazdów (nawet jak masz do najbliższego RCKiK 50 kilometrów to zwrócą Ci po okazaniu biletu i wypełnieniu wniosku), możesz podróżować za darmo komunikacją miejską ale chyba nic nie przebije tego że ma się poczucie pomocy drugiemu człowiekowi.

Dobrego dnia Mireczki oraz Mirabelki :)

Ps: Jeśli macie pytania dotyczące krwiodawstwa to zadawajcie w komentarzach albo na pw, postaram się pomóc :)
  • 289
  • Odpowiedz
@xDyzio: podziwiam ( ͡° ͜ʖ ͡°) mój niebieski oddaje. Jednego razu potrzebował zrobić rezonans, w tym samym tygodniu go zapisali, bez książeczki czekałby prawie pół roku jeśli nie więcej. Nie dość, że Twoja krew może kogoś uratować to jeszcze sobie możesz pomóc. Też chciałam oddawać, ale moja tarczyca nie pozwala ( ͡° ʖ̯ ͡°) a ludziom łatwo się mówi, dopóki nie znajdą się
  • Odpowiedz
@xDyzio: props dla pielęgniarki i pani doktor za profesjonalne ogarnięcie tematu i przedstawienie #starebaby powodu. Wyobraź sobie co by było gdybys po prostu został wezwany, tylko nazwiskiem i nic więcej :D
  • Odpowiedz
@Marcinowy: ponad 13L aktualnie, ta odznaka jest po 12. Troche sie #!$%@?, mialem przerwy po rok, pol roku, wiec zeszlo mi dlugo - 10 lat. Ale teraz wrocilem do regularnych donacji i za 2 czy 3 lata bedzie komunikacja miejska za darmoszke przy 3 odznace. Za wiele z niej nie korzystam, ale zawsze to pare zlotych w kieszeni ;)
  • Odpowiedz
Po około 30 minutach przyszła pani lekarz i w tym o to momencie 3/4 osób z kolejki wstało i bum w jej stronę z tekstami 'pani doktor ja na moment' i takie tam teksty, znacie prawda? Kazała wszystkim czekać, poszła do rejestracji, wzięła karty i weszła do gabinetu a razem z nią próbowała wejść jakaś stara baba ale druga ją złapała za kurtkę i powiedziała 'PANI, KOLEJKA JEST!'


@xDyzio: jak sie
  • Odpowiedz
@Marcinowy: po części prawda ;) W niektórych miastach tak jest ale jak masz I stopień a nie III (czyli oddasz 15l / 18l krwi)

@bartek555: zależy od miasta, w większości się chyba jednak samemu składa :P
  • Odpowiedz
@szpila68i: Ale to żadna wymówka :D Jeśli jest was tak dużo, to równie dużo osób potrzebuje tej krwi. Ja mam najrzadszą AB- i zgodnie z twoim tokiem myślenia nie powinnam jej oddawać, bo prawie nikt takiej nie ma i nie potrzebuje.
  • Odpowiedz