Wpis z mikrobloga

@skk1993: Nazywanie igrzysk (zawodów) olimpiadą jest niedorzeczne. Tak wiem, że "oficjalnie" w słowniku jest niby takie znaczenie, ale uwierz mi - to naprawdę nie ma żadnego sensu, zaś argumentowanie tego "rozwojem" języka i że ludzie "tak mówią" i że "tak się przyjęło" jest niestety niewystarczające, wręcz idiotyczne.

Dodatkowo ludzie, którzy używają takiego określenia w kontekście igrzysk (przekazując sobie niedbale z ust do ust... okropieństwo, ignorancja) nie mają szacunku do idei
  • Odpowiedz
@skk1993:
@MagnitudeZero: W ramach szerszego kontekstu - to nie jest fragment z igrzysk, a z zawodów, które odbyły się 2-3 lata temu. Drużyna Kanadyjska nie miała już szansy na zwycięstwo ze względu na za dużą liczbę punktów do odrobienia, więc w ostatnim ślizgu postanowili się zabawić co spotkało się z wielką aprobatą samej społeczności jak i wszystkich widzów.
  • Odpowiedz
Jakby ktoś chciał wiedzieć dlaczego tak zrobił, to, jeżeli dobrze pamiętam, jego drużyna przegrywała 2 punktami, a jemu został ostatni kamień, którym mógł zdobyć maksymalnie jeden punkt, więc sobie zaszalał xD
  • Odpowiedz
@HAL__9000: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Brak argumentów, więc używasz ad personam? Przecież napisałem, podeślij mi materiały gdzie rzeczywiście sportowcy/komentatorzy/dziennikarze używają w swoich artykułach na temat zawodów tego stwierdzenia i chętnie zmienię zdanie. Lecz jedynie co mi wysyłasz to Twoje zdanie.

więc nawet nie będę się zniżał do tego poziomu po raz
  • Odpowiedz