Wpis z mikrobloga

Dlaczego od 1996 roku nie ma na mistrzostwach kontynentalnych w Europie w piłkę nożną meczu o trzecie miejsce???

Przecież dla kibiców to dodatkowe spotkanie, które rozstrzyga ostatnie miejsce na podium, poza tym to są dodatkowe wpływy z reklam,z transmisji itp. Dzięki temu mamy przedsmak przed finałem, taki mały finał. Decydujący o brązowym medalu....

Pamiętacie mecz Polska-Brazylia? 1-0 i obecny knur a wtedy super piłkarz Lato został królem strzelców... Wspaniały mecz...

Albo ten z RPA, Niemcy-Urugwaj

3-2 dla Niemców ale i w ostatniej minucie poprzeczka Forlana....To są dodatkowe emocje!

Więc pytam-DLACZEGO NA EURO NIE MA MECZU O 3 MIEJSCE?

#euro2012
  • 8
@draqul: @RafiRK: @Ryu:

Na razie poprawie się. Ostatni mecz na Euro o 3 miejsce miał miejsce 1980 roku, czyli pierwszym turnieju z grupami:D A po grupach dopiero był system pucharowy. Ale wciąż nie dowiedziałem sie dlaczego od 1984 roku, czyli od Francji i Platiniego, nie ma meczu o 3 miejsce...
@NapoleonV: @draqul: @RafiRK: @Ryu:

Macie racje, mecze o 3 miejsce są ciekawsze bo promują pozytywny futbol. Jakiś czas temu dałem wpis z którego jasno wynikało, że mecze o 3 miejsce na MŚ są bardzo "bramkostrzelne" (średnia powyżej 3goli). Drużyny często wystawiają drugi skład, ale to akurat nie jest ważne.

Dlaczego takiego meczu nie ma? Bo nie. UEFA nie podaje przyczyny. Równie dobrze można by zapytać dlaczego nie ma
@footix: Zobacz, poprawiłem to przed Tobą hehe:D To znaczy ostatni mecz o 3 miejsce:D

@innuendoPL: Sami pewnie nie wiedzą:D Platini we Francji widział że meczu o 3 nie ma więc nie potrzebuje go wprowadzać:D

Myślę że chodzi o podział medali- tzn 1 miejsce ma złoto, przegrywający w finale srebro, a drużyny odpadajace w półfinale dzielą siebrązem. Inaczej po meczu o trzecie miejsce jedna drużyna dostałaby medal, a druga dyplomy (jak
@footix:

Na marginesie.

Liga Mistrzów o coroczna impreza mająca wyłonić najlepszy klub danego sezonu w Europie. Tak samo Liga Europejska, czyli puchar pocieszenia...

Mistrzostwa Świata i Europy są to imprezy o charakterze ogólnonarodowym. I jak sama nazwa głosi są to mistrzostwa, a nie liga czy inne bzdury. MISTRZOSTWA :D

Na 4 lata najlepsze teamy chodzą z dumą i radością. Jak Igrzyska Olimpijskie. Dlatego wyłonienie lepszego z przegranych w półfinale staje się