Wpis z mikrobloga

Mirki,
jest akcja. Kolejna sytuacja gdy #januszebiznesu miał gdzieś życie i zdrowie swojego pracownika.
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23020218,oksana-zostala-bez-pomocy.html
Januszem jest dostawca Lidla, który występował w jednej z ostatnich reklam sieci.

#lidl zamiast wziąć odpowiedzialność za swojego dostawcę jedyne co póki co zrobiło to kasacja reklamy z youtube, zmodyfikowanie strony o dostawcy: https://ryneczek.lidl.pl/wloszczyzna-cichowlas/#o-marce

Proszę Was o jakąś zmasowaną akcję na FB Lidla lub chociaż lajku mojego komentarza pod postem:
https://www.facebook.com/lidlpolska/posts/1656624467736625

Liczę, że szybko uda się ich nawrócić na dobrą stronę mocy i przestaną chować głowę w piasek.
Ludzka i biznesowa uczćiwość wymaga by wyciągneli konkretne konsekwencje od swojego dostawcy i wspomogli Panią Oksanę finansowo w powrocie do zdrowia.
Goetz - Mirki,
jest akcja. Kolejna sytuacja gdy #januszebiznesu miał gdzieś życie i ...

źródło: comment_wKDMez1mMHlo3lBMCeXo79rU6pa9Nk1q.jpg

Pobierz
  • 8
@KurzegoStara rozumiem, że w takim razie inne podobne afery też Ciebie nie ruszają?
Mam na myśli aferę Foxconn i Apple czy Firmy odzieżowe i dostawcy zatrudniający nieletnich.

Od większej firmy można oczekiwać kontroli w jaki sposób produkowane są dostarczane towary i czy jest to przeprowadzane zgodnie z zachowaniem praw człowieka czy prawa pracy.

Jeżeli nie mają się czego wstydzić to nie rozumiem czemu pokasowali informację na temat tego dostawcy.
@KurzegoStara: Można oczekiwać tego, że chociażby rozwiąże współpracę z firmą o wątpliwym sposobie traktowania swoich pracowników. Jako Klient tej sieci jasno sygnalizuje, że nie chcę by w ich sklepach pojawiały się produkty, które zostały dostarczone bez przestrzegania praw ludzkich czy pracowniczych.
Pomoc Pani Oksani to oczywiście tylko i wyłącznie ich dobra wola ale patrząc na sytuację z boku moim zdaniem o wiele bardziej potrzebna i lepsza z punktu widzenia Lidla niż
"Można oczekiwać tego, że chociażby rozwiąże współpracę z firmą o wątpliwym sposobie traktowania swoich pracowników. Jako Klient tej sieci jasno sygnalizuje, że nie chcę by w ich sklepach pojawiały się produkty, które zostały dostarczone bez przestrzegania praw ludzkich czy pracowniczych."

@Goetz przeciez lidl wlasnie to robi, odcina sie od janusza po calosci. swiadcza o tym wlasnie usuniete flimy i zmodyfikowana strona. co do pomocy tej pani to oczywiscie sie zgadzam, ze lidl
"odcinać się marketingowo, a rozwiązać z nim umowę to dwie różne rzeczy." @Goetz doskonale zdaje sobie z tego sprawe ale musze przyznac ze brzmi to jakbys twierdzil, ze lidl w dalszym ciagu planuje wspolprace z januszem ale tak bardziej po cichu. w zwiazku z tym mam pytanie: czy lidl zerwal umowe z januszem? czy lidl ma umowe z januszem ale planuje ja zerwac na dniach? czy lidl ma umowe z januszem i
@KurzegoStara Lidl ma umowę z Januszem i nie potrafią jasno stwierdzić czy jeżeli Janusz zostanie skazany to rozwiąże z nim umowę czy jednak będzie miał to gdzieś i nadał brał od niego warzywka.

Odp z FB Lidl

W odpowiedzi na powyższe pytanie chcielibyśmy poinformować, iż społeczna odpowiedzialność biznesu jest częścią strategii Lidl Polska. Każdy dostawca Lidla zobligowany jest do podpisania załącznika do umowy – Kodeksu Etycznego zobowiązującego do przestrzegania wysokich standardów etycznych