Wpis z mikrobloga

Dobry Mirki! Nabyłem niedawno podobną kombinację (dwie obudowy o wys. 38, na dole szafki, u góry szuflady). Wszystko ładnie poskręcane, jednak chyba poległem przy szufladach. Prowadnice wciśnij-otwórz z serii Besta po przymocowaniu zgodnym z instrukcją powodują, że całość prezentuje się nieciekawie. Fronty odstają od obudowy i nie licują się z drzwiami szafek. Próbowałem przestawić prowadnice o oczko dalej/głębiej jednak to powoduje, że szuflada za każdym razem odbija i nawet nie chce się zamknąć. Brakuje mi pomysłu, jak do tego podejść. Chyba, że mnie kompletnie zaćmiło ... Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Zastanawiam się nad wymianą na zwykłe prowadnice samodomykające.

#ikea #meble @IKEApl
ysk_ - Dobry Mirki! Nabyłem niedawno podobną kombinację (dwie obudowy o wys. 38, na d...

źródło: comment_7FyXJWVkecePy2xLGCi5GrlFFyBuJioX.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ysk_: próbowałeś przesunąć prowadnice do tyłu i dalej odbija? Może wymontuj i sprawdź osobno, jak to powinno działać. Może właściwe położenie jest nie głębiej a bardziej do przodu.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Aż tak tak bardzo mnie nie zaćmiło :-)
@Felynsky: Chciałbym uniknąć prowizorycznych rozwiązań. Zakładam, że da się to zrobić bez takich akcji.
@MiQ27: Przy przesunięciu do tyłu odbija (szuflada się nie domyka. Przy przesunięciu do przodu prowadnica będzie wystawać, więc to nie tak.
@mister_pink: Czynność powtórzona już trzy razy. Step by step zgodnie z instrukcją.
  • Odpowiedz
@ysk_: Jak spojrzysz od dołu na wysuniętą szufladę, od dołu, po bokach będziesz miał takie okrągłe metalowe p-----------i, trochę wyglądające jak miniaturowe koła zębate, kręć nimi aż wyregulujesz fronty :)
  • Odpowiedz
@mister_pink: Wszystko wchodzi do odpowiednich otworów, jak w instrukcji (krok 4 i 5), więc tutaj nie widzę możliwości, aby była źle zamontowana.
  • Odpowiedz