Wpis z mikrobloga

Bajkowy romans, ale oparty na solidnie przeprowadzonej historii? Proszę bardzo - "Pamiętnik" (The Notebook)

Będą delikatne spoilery, ale takie, które nie zepsują oglądania seansu - jest to bowiem przewidywalny obraz. Wiadomo praktycznie od początku do czego to wszystko zmierza, ale bynajmniej nie jest to zarzut z mojej strony. Siła tego filmu tkwi nie w zaskakującym zakończeniu, a raczej w tym jak do niego doszło.

Jedna z lepszych opcji walentynkowych. Czym się różni ten film od całej reszty miłosnych papek? Po pierwsze jest to melodramat, a nie komedia romantyczna - więc Pamiętnik stawia na urokliwość scen, a nie na Karolaka z głupkowatymi tekstami. I sama fabuła opiera się na czymś głębszym, niż szereg "zaskakujących" zbiegów okoliczności. Po drugie jest to naprawdę jeden z nielicznych romansów, gdzie chemia między bohaterami jest autentycznie wyczuwalna. Trochę w tym zasługa aktorów, ale trochę tez całkiem nieźle napisanych dialogów.

Trzeba przyznać, że niekiedy "Pamiętnik" zalatuje kiczem (szczególnie w ostatniej scenie). Ale chyba nie warto go skreślać z tego powodu. To lekko, ale też przemyślanie skonstruowana historia. I pewnie większość pań ostatecznie nie wróciłoby do tego biedaka (nawet jeśli nazywa sie Ryan Gosling), a i 9/10 facetów prędzej popadłoby w alkoholizm, niż zdecydowało na... wiadomo co. Ale hej - nawet jeśli jest to historia jedna na milion to i tak czasem warto zobaczyć coś takiego na ekranie. 8/10
#film #kino #romans #walentynki #waropoleca
Pobierz waro - Bajkowy romans, ale oparty na solidnie przeprowadzonej historii? Proszę bardzo...
źródło: comment_vrKp7ftVgDRVkU8tbUHfMln14ZR8i9xr.jpg

Jak oceniasz "Pamiętnik"?

  • Arcydzieło 2.4% (1)
  • Rewelacja 9.8% (4)
  • Bardzo dobry 14.6% (6)
  • Dobry 12.2% (5)
  • Średni 14.6% (6)
  • Słaby 2.4% (1)
  • Bardzo słaby 2.4% (1)
  • Gniot 14.6% (6)
  • Jeszcze nie widziałem/-am 2.4% (1)
  • Nie znam i nie interesuje mnie 24.4% (10)

Oddanych głosów: 41