Wpis z mikrobloga

@kszych w teorii nie mogą, w praktyce jako włączający się do ruchu masz obowiązek ustąpienia wszystkim pojazdom poruszajacym się drogą z pierwszeństwem, nawet tym, którzy łamią przepisy...więc przy dzwonie twoja wina.. Oni może by dostali mandat za jazdę nie z tego pasa.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@TwojStaryToKorniszon: ta strzałka informuje, że znajdujesz się na pasie do skrętu w prawo. Nie precyzuje tego gdzie ten skręt ma nastąpić, równie dobrze można to zinterpretować jako pas do skrętu na kolejnym skrzyżowaniu.
Podchodząc od drugiej strony - nic nie zabrania na pierwszym skrzyżowaniu przejechać prosto. Dla bezpieczeństwa przy wyspie powinny być namalowane równoległe pasy oznaczające powierzchnię wyłączoną z ruchu, ale tak nie jest.
A póki ich nie ma, to nie
Pobierz Antidotum119 - @TwojStaryToKorniszon: ta strzałka informuje, że znajdujesz się na pas...
źródło: comment_CKCNm2WyJdqKyOSFFQ01st2Gr1jvHcUs.jpg
@Antidotum119: nie bez powodu pas jest z czerwonej kostki, dla jasności brakuje białych kresek dla pasa wyłączonego z ruchu( ͡° ͜ʖ ͡°) Aczkolwiek ze względu na bliskość przystanku autobusowego może nie być możliwości namalowania pasa wyłączonego z ruchu¯\_(ツ)_/¯
@dami-an
Nic mi nie wiadomo by pas z czerwonej kostki nakazywał skręt w prawo.

A jeśli doszukujesz się drugiego dna w takim rozwiązaniu to muszę Cię zmartwić, pas jest z czerwonej kostki, bo tuż przed tym skrzyżowaniem jest przystanek autobusowy. Autobus sam w sobie powoduje bardzo dużą degenerację nawierzchni po której się porusza, a największe szkody wyrządza gdy stoi albo porusza się bardzo powoli. Obecnie stosuje się zatoki z prefabrykowanych płyt betonowych
@catch chyba poziome ( ͡° ͜ʖ ͡°) nadal nie bardzo wiem o co chodzi. To jest następny zjazd w ciągu tej ulicy, jest to pas do jazdy w prawo no i się kończy powierzchnią wyłączoną z ruchu, więc w tym miejscu z tego pasa można tylko skręcić w prawo
chyba poziome


@Antidotum119: Nie. Chodzi mi o oznakowanie pionowe (taka prostokątna niebieska tabliczka ze strzałeczkami, wiesz, to jest znak drogowy PIONOWY). Według tego oznakowania lewy pas jest do lewoskrętu, środkowy do jazdy prosto, a prawy do prawoskrętu i jazdy prosto. A ponieważ jest tam też strefa wyłączona z ruchu, to ten znak jest tam #!$%@? wie po co.
Albo zarządca drogi się #!$%@?ł, i taki znak postawił przy końcu drogi, zamiast
@Antidotum119: A dobra, jechałam sobie street view przy prawej krawędzi jezdni i nie było widać żadnego pasa, a on się pojawia przy lewej krawędzi jezdni. Ale i tak oznakowanie z dupy xD
@catch założyłem że chodzi ci o poziome bo dałaś kadr na zjazd, który pionowo nie był w ogóle oznakowany, dodatkowo cała dyskusja toczyła się na temat zjazdu w prawo.

A oznakowanie pionowe o którym mówisz w żadnym wypadku nie jest błędne, są tam trzy pasy do jazdy zgodnie z tym znakiem.

Edit: widzę że doprecyzowalas, ale i tak twierdzisz, że oznakowanie z dupy. Pewnie dlatego że znak pojawia się w miejscu w
Pobierz Antidotum119 - @catch założyłem że chodzi ci o poziome bo dałaś kadr na zjazd, który ...
źródło: comment_QcaynaLwqOOJw7E1DlREl41SlnPeZoTM.jpg
@Antidotum119: Nie, z dupy, bo wcześniej pasy nie są oznaczone jak należy i powinno się zmienić albo pionowe albo poziome oznakowanie :D

bo te znaki umieszcza się minimum 50m przed sytuacją którą opisują,


@Antidotum119: To wiem, ale nie widziałam tam dochodzącego pasa, bo sunęłam odruchowo przy prawej krawędzi jezdni (a nie jestem z Krakowa, żeby znać wasze ulice) xD Wcześniej masz znak jezdni do prawoskrętu, a jest on jednocześnie pasem