Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #warszawa #kiciochpyta #chevrolet #dwumasa #dwumasowe

Mircy szwagra Epica 2007r 2.0 diesel, na szafie 220 000 nie znam historii tego auta bo szwagier brał od kolegi "znajomego" z komisu.

Chevy ma dziwne objawy.
Przy odpalaniu i gaszeniu wszystko jest ok.
Objawy pojawiają się podczas jazdy od ~1500~3000 rpm... Telepie i trzęsie przód auta. Bicie czuć na całym przodzie auta. Przy zaprzestaniu przyspieszania w danym zakresie obrotów (tj. Noga z gazu) telepanie przechodzi.

Mircy czy to dwumas?
Koła wyważone. Nie było jeszcze przekładki przód /tył ale jak mi szwagier zrobił po siekierkowskiej objazd to pierwsze co przyszło mi do głowy to 2mas( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakie mieliście objawy jebnietego koła dwumasowego?
  • 10
@overjoyed no właśnie nie wiem, sam o tym wcześniej myślałem ale jak by były poduszki to by przy odpalaniu i gaszeniu silnika też coś się działo a jest bez szarpania i bez żadnych innych dźwięków czy objawów?
@ftswwa: hmm. Kiedyś miałem 1.9TDI w którym to tak nieumiejętnie i mocno dodałem gazu, że zerwałem (lub się odkręciła) śruba na poduszce z przodu. Trochę z tym jeździłem i tylko przy pewnym zakresie obrotów wszystkim telepało (na postoju i w czasie jazdy). Przy odpalaniu było spoko.
@ScaRRyMaN krawężnik był grany ostatnio z tego co mi szwagier mówił także po części by się jakoś zgadzało tylko zastanawiam się czemu >3000 rpm objawy ustają
@ScaRRyMaN
@overjoyed

Jak miałem #!$%@? skręcony przegub wewnętrzny w skodzie po wymianie sprzęgła to miałem objawy "cykania" i objaw jednoznaczny z luzem w okolicy pół oś - skrzynia biegów.

Tutaj tego nie ma w zakresie obrotów 1000-1500
Także zostaje 50/50 poduszka/dwumas