Wpis z mikrobloga

Mam problem z rowerem. Nie mogę wykręcić miski od suportu od strony napędowej. Zalałem WD40, poczekałem całą noc i nic, więc chyba nie ma co kombinować. Szukam kogoś kto mi to zrobi, jakiegoś sprawdzonego rowerzystę. Najlepiej w okolicach Legnickiej/Na ostatnim groszu.
#rower #wroclaw
  • 11
  • Odpowiedz
@Daldek:

A w dobra stronę kręcisz?
W BSA masz po stronie prawej gwint lewy.
Po drugie WD40 to se możesz... kup oddrdzewiacz ja polecam takie z dodatkiem MoS2 i starasz się trysnać tak żeby spenetrowało gwint a nie zrobić tylko wielka chmurę, jak nie pójdzie od razu to należy odczekać nawet kilka godzin, rama poziomo żeby spłynęlo po gwincie jak najgłębiej, a jak już przyłożysz klucz i napniesz to można
  • Odpowiedz
@Gixaar: Tak, w dobrą. Z 5 razy się upewniałem, żeby nie było przypału :d WD40 miałem akurat pod ręką, zresztą wcześniej mnie nie zawodził. Kupię i spróbuję jeszcze raz :> Dzięki.

@p3sman: O, dzięki! Jak się definitywnie poddam to się tam przejdę.
  • Odpowiedz
Na pewno nie młotek. Do zapieczonych gwintów trzeba długo przykładać jednostajną siłę, aż puści. Młotek będzie sprężynować i co najwyżej coś skrzywisz. Jak otwory pod klucz są zajechane to podpiłować tak żeby wsadzić coś innego i użyć jak śrubokręt płaski.
  • Odpowiedz