Wpis z mikrobloga

Niedawno minęła rocznica dwóch lat od mojej najciekawszej rozgrywki w ck2, gdzie jako Hrabia Balearów po wojnach z muslimami utraciłem te wyspy i musiałem dać drapaka do Irlandii, gdzie byłem zupełnie obcy. Warto dodać, że byłem sprzymierzony z Bizancjum (mój dawny senior) i Fankami, ale dostali po kolei straszne baty od Umajjadów.

Podczas licznych wojen i mariaży w końcu cała Irlandia była moja. Stopniowo podbijałem Szkocję i w końcu Walię. Anglia została najechana przez POTĘŻNYCH wikingów i tak sobie wszyscy walczyliśmy, aż po długich bojach wyszedłem z tego wszystkiego zwycięsko.

Jednak główny cel to było odzyskanie włości rodowych. A to nie było proste, bo Umajjadzi rządzili sprawnie i byli coraz mocniejsi. Nie miałem z nimi szans.

Po latach walk z połową świata, sojuszach z Bizancjum i Francją, krucjatach i moich interwencjach, w końcu odzyskałem Baleary, po 247 latach! W dodatku utworzyłem Imperium Brytyjskie, a Umajjadzi kompletnie się rozlecieli. Udał się mariaż z Bizancjum, dzięki czemu miałem szansę dziedziczyć jego tron.

I udało się i z tym! Dwa imperia pod moimi rządami!

STOP!

"Miałeś zbyt wiele frajdy!" zdaniem Paradoksu "zmienimy Bizancjum na teokrację w ostatnim momencie przed dziedziczeniem i przegrasz przez to grę, choć masz jeszcze drugie imperium, w dodatku jako pierwsze i ważniejsze, a teraz kup dlc, kup, kup, kup".

I tak się skończyła ta gra. Ironman, zatem nic więcej zrobić nie mogłem. Mimo wszystko - good times. Więcej można zobaczyć tutaj - #oddawacbaleary
#ck2
Lisaros - Niedawno minęła rocznica dwóch lat od mojej najciekawszej rozgrywki w ck2, ...

źródło: comment_qPxYpPEguemjheZzffh8X61DaoOA7scR.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Lisaros: skąd wyniknęła ta zmiana na teokrację? Pamiętam, że kiedyś grając imperium Wenedów miałem podobną sytuację, tj. rok przed śmiercią mój następca został biskupem.
  • Odpowiedz
@Lisaros: Może trochę lipa, gdy zamiana w teokrację dotyczy twoich tytułów, ale ja lubię, gdy komputer tak robi i ciśnie innowierców. Kiedyś grałem sobie na zadupiu w Gruzji i zobaczyłem, że Francuskie HRE zamieniło się w teokrację i zaczęło bić muslimów w Hiszpanii i Rzymie. Całkiem klimatyczne :)
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: tron Bizancjum miał kapłan i mój władca też został tym kapłanem po jego odziedziczeniu. Ja też nie do końca rozumiem, jak to się stało. Pewnego razu sobie patrzę, jak tam moje przyszłe włości, a tam władca nagle zostaje kapłanem. Dziedziczę, zmieniam się nagle w kapłana = teokracja, koniec gry, choć miałem jeszcze jedno imperium, w dodatku zaznaczone jako to pierwsze, gdzie normalnie dziedziczyłem, i gra się skończyła ¯\_(ツ)_/¯

Zobacz na
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: nie pamiętam, chyba coś 2.3.4? Miałem tytuł imperialny, w spadku dostałem kolejny tytuł imperialny z teokracją. Może nie wzięli pod uwagę, że ktoś będzie w stanie odziedziczyć całe Bizancjum, mając już swoje imperium ( ͡° ͜ʖ ͡°) Eh, miałbym pół mapy pod swoją kontrolą. Byłem bardzo ciekaw, jak wyglądałyby sprawy wewnętrzne takiego tworu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiem, że to bez sensu.
  • Odpowiedz