Wpis z mikrobloga

@Rosly: Tak ale tylko na test 48h ;) pomiar co minute później będzie seria uśrednionych pomiarow raz na 5 minut albo dziesięć . Obecnie pomiary co minutę
@Rosly: dlaczego? I jak tego uniknąć? Po prostu mierzyć co 10 minut zamiast co minutkę, i zamiast pół roku będzie pięć? Czy to tak nie działa?

@dzaku: podłączony przez USB? Bezpośrednio przez piny? Bo to USB to zwykły UART? Pochwalisz się później swoim kodem? :)
@Rosly: Tak wiem wiem dotychczas pokusa uruchomienia wygrywa nad rozsądkiem :)
@radekrad: Narazie idzie przez usb potem bedzie UART albo do pi zero (bo ma etherneta) ewentualnie espxxxx jakis i po wifi kwestia najtrudniejsza jak wyprowadzić rurkę z mieszkania :D

@Drail: ogólnie wygląda tak mocno prototyp
https://www.youtube.com/watch?v=QBRJAmCwHQ0

Kodu nie ma za wiele (prawie null) prasowanie do ladnego csv pozbylem sie dzis pany aby wszystko szlo przez js
dzaku - @Rosly: Tak wiem wiem dotychczas pokusa uruchomienia wygrywa nad rozsądkiem :...

źródło: comment_gZK7uafa4PsuNSk0YUI4anMHEvPkPXr5.jpg

Pobierz
@Drail: No tak i dobra orientacja gora doł ja go trzymam w domu nie na zewnątrz i docelowo bedzie w domu tylko wężyk do zasysania powietrza wyprowadzę
@radekrad: @dzaku: Praca ciągła (mówię o podaniu zasilania na wiatrak a nie na strobe do pomiaru) powoduje gromadzenie się tego całego syfu z powietrza w czujniku. Pal sześć jeśli odkłada się on na wewnętrznych ściankach, ale największy ból to zasyfienie wentylatora. Można to wyczyścić ale wentylator jest kalibrowany (określony przepływ powietrza). Dlatego wymiana na inny odpada bo pomiary będą rozjechane.

Podaje stronkę takiego wariata z Szanghaju który pokazuje jaki oni
@Rosly: Racja racja docelowo watrak i pomiar bedzie kilka razy na godzine, czesciej nie ma sensu 5 6x . I przewiduje raz na 2 lata wymiane czujnika .
Dodatkowo dojdą czujniki ciśnienia wilgotności temperatury , i jeszcze muszę popracować nad liczeniem bledu pomiaru wiec sporo pracy przed tym projektem