Wpis z mikrobloga

@ataeB: @BzdziagwaLujka: ok:D jak tylko będę przy swoim kompie :D bo teraz znaleźć nie mogę.
Ale ogólnie chodzi o to, że przy ćwiczeniach dna miednicy nie jest ważne samo zaciskanie mięśni, co ich odpowiednie rozluźnianie. I ćwiczenia pozwalające na rozluźnianie mięśni są skuteczniejsze, bo to one wpływają na wytrzymałość tych mięśni. Ciągłe zaciskanie zaś, jak przy kulkach gejszy, buduje siłę mięśnia. A w przypadku jakichś problemów uro-ginekologicznych może
  • Odpowiedz
@ataeB: znaczy źle się tam na górze wyraziłam - bo zanegowałam w ogóle. Są dobre, ale do chwilowych ćwiczeń, nie zaś dużych seansów.
Na fb jest grupa prowadzona przez fizjoterapeutkę, na której co tydzień opisuje ćwiczenia mieśni dna miednicy:D Jak coś, mogę wysłać link xD O dziwo nie ma za dużo wpisów typu rakcontent :D:D
  • Odpowiedz
@elemenTH: spoko:D:D
No i dodatkowo dość mało ich:D u mnie w okolicy nie ma żadnego. A zwykły fizjoterapeuta mi powiedział, że on nie zna się za bardzo, więc jeśli chodzi o dno miednicy, doradzać nie będzie za bardzo.
A najbliższy uro-gin 200 km ode mnie:D Nisza:D:D
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: troszkę się mylisz. Dokładniej jest tak, że dysfunkcje mm dna miednicy są bardzo obszernym tematem, dla 99% niemożliwym do autodiagnozy, dlatego też autoterapia jest niewskazana. Jeśli masz przykurczony biceps, możesz próbować wzmacniać triceps w celu kompensacji ruchu, bo widzisz wyraźnie co potrzebuje wzmocnienia, a co rozluźnienia/rozciągnięcia (w dużym uproszczeniu). Z mm dna miednicy tak łatwo nie masz. I tu jest główne zadanie fizjo uro-ginekologicznych - nauka kontroli neuromotrycznej mięśni w tym obszarze.
Dalej, zgodnie z potrzebami rozluźnianie/wzmacnianie, zaleznie od ich stanu. Ale zawsze poprzedzone budową kontroli mięśni dna miednicy.

@elemenTH: powiem Ci więcej, używają dowaginalnych elektrod w celu reedukacji mięśniowej

a deficyt mężczyzn fizjoterapeutów uroginekologicznych to jest w ogóle masakra,
  • Odpowiedz