Wpis z mikrobloga

@Ownage: Tajniacy są spoko, zarówno dla dwóch, jak i więcej osób. Gra wymaga skupienia i kombinowania, ale jest świetna.
Bardzo lubimy też Kolejkę - świetnie zrobiona gra :) Też dla dwóch i więcej.
Zmiennicy - dla fanów serialu, trzeba ją rozkminiać przez godzinę, ale potem super się gra, lepsza dla większej ilości osób.
Gierki Małżeńskie - świetna gra dla jednej lub więcej par, można się uśmiać.
Monopoly - klasyka, duuużo różnych
@venomik: Do tej pory nie mieliśmy za dużo styczności z grami planszowymi. Jak na razie gra o tron, mastermind, farmer, scrabble, monopoly, grzybobranie i ostatnio zakupiony Tzolk'in, który wciągnął nas niesamowicie. Poziom trudności i skomplikowania chyba mogę określić do zaawansowanego, ale nie wiem co to jest bgg.
@Ownage: Jak już ktoś wcześniej wspomniał - Rummikub, jedna z lepszych gierek; idealnie, bo od 2 do 4 osób xD
Dobble (szczególnie, jeśli chodzi o młodsze towarzystwo)
Wsiąść do pociągu (nie miałem okazji zagrać, ale ogólnie ludzie polecają)
Monopoly, jeżeli macie wolne dwie godzinki
Fasolki - genialna gierka, niby dla 3-5 osób, ale raczej polecałbym grać w 4-5 osób
Miłej zabawy (σ ͜ʖσ)
@Ownage: 2-4 graczy, kooperacyjna "Zakazana Wyspa". Czas rozgrywki do 20-30min. Jeśli masz ochotę na coś bardziej skomplikowanego to "Robinson Crusoe: przygoda na przeklętej wyspie", od 2-4 graczy, czas rozgrywki 2-2,5h.
Polecam również "7 cudów świata: pojedynek", tylko dla 2 graczy, czas ok. 45min. Aczkolwiek nie jest to kooperacja.
Poziom trudności i skomplikowania chyba mogę określić do zaawansowanego, ale nie wiem co to jest bgg.


@Ownage: to w takim razie nie możesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) i gbb. https://boardgamegeek.com/ ta stronka wygląda słabo, ale generalnie jest to najpopularniejsza chyba strona taka o grach (przynajmniej zawsze jak wpisuję w Google tytuł to to wyskakuje najpierw, są rankingi i często ludzie tam tworzą swoje kolekcje w ustandaryzowanym formacie
@noelo_cohelo: Faktycznie, strona nie wygląda najnowocześniej, ale ma przynajmniej prosty i działający interfejs :D Podjęliśmy decyzję, że kolejnym zakupem będzie Robinson Crusoe (w końcu nikt nie będzie przegrany ( ͡º ͜ʖ͡º) ) i jeszcze zainteresował nas Tikal (chyba jakieś majowe zboczenie), ale na razie starczy może tych gier do przyszłego miesiąca :D