Wpis z mikrobloga

Czy #peugeot 308 bardzo technicznie odstaje od pozostałych konkurentów w tym segmencie tj. golfa/i30/focusa/aurisa itp.? Do tej pory byłem na jazdach próbnych i30, golfa i dzisiaj 308. Różnicy dużej nie czułem, bo do tej pory jeździłem 20 letnim gruchotem. Ale najbardziej spodobał mi się właśnie 308, zwłaszcza z wyglądu. W porównaniu do gofla był mniej zaawansowany technicznie, ale to mi nie przeszkadza. Pytanie tylko czy w porównaniu do innych nie będzie się zbyt często psuł albo trzeba często będzie jeździć do aso, bo komputer świruje? Warto brać tego peugota czy lepiej coś innego?

#motoryzacja #samochody
  • 9
@der655: bardzo fajne auto, ja polecam. mam jakiś czas i jeździ się super. jest bardzo dobrze wyciszony i całkiem twardy, a nie miękki, jak tu ktoś pisze :) w moim jeszcze nic nie padło, a mam 1.2 130KM od 2015 roku. te silniki PureTech mają bardzo dobre opinie, nawet wśród osób krytykujących downsizing. co do utraty wartości to niestety prawda, że mit o francuskich autach powoduje, że cokolwiek nie wyjdzie na
@der655: nie wiem, może jakieś są, bo lift wyszedł dopiero w czerwcu ubiegłego roku. wersja poliftowa ma poprawiony "infotainment", czyli lepszą nawi i generalnie lepszy ten komputerek. nie wiem jednak czy przypadkiem nie wprowadzili adBlue do benzyn (oby nie).
@der655: aha, jeszcze odnośnie porównania silników benzynowych (czyli jak to się teraz mówi - kosiarek) to poczytaj opinie o volkswagenowskim TSI i o PureTech od PSA - z tego co czytałem, to ten francuski wyszedł dużo lepszy i mniej awaryjny.