Wpis z mikrobloga

Żurek, Zalewajka i Barszcz Biały.

Wkurzają mnie bzdury, które powielane są w internecie i nawet w urzędowych ustaleniach.

Otóż, żurek to zupa gotowana z mięsem(w postaci kiełbasy lub skwarków) na zakwasie z MĄKI ŻYTNIEJ RAZOWEJ. To nie jest łódzkie danie!

Zalewajka, czyli Nadkrólowa Wszystkich Zup, to zupa na zakwasie z MĄKI PSZENNEJ RAZOWEJ, ewentualnie z mięsemmięsem(w postaci kiełbasy lub skwarków), ale dodanym na koniec gotowania. Zabielana śmietaną. To jest łódzkie danie!

Barszcz bialy, to ultraszlachetna zupa, na zakwasie z MĄKI PSZENNEJ RAZOWEJ, gotowana na grzybach, filtrowana i zabielana śmietaną, podawana z tłuczonymi ziemniaczkami, uklepanymi w wysepkę na talerzu. To jest łódzkie danie!

Jajko dodaje się do żurku, czosnek do wszystkich trzech, grzyby tylko do Barszczu i Zalewajki.

#lodz ##!$%@? #miastomeneli #zalewajka #gotujzwykopem

Zapraszam do dyskusji, Świadomy Lodzianin od czterech pokoleń.
  • 17
  • Odpowiedz
@kubaklodz: ale masz ból dupska o zalewajke. Wiem czym jest, robię ją od wielu lat przepisem babci. Ja napisałem wyraźnie:
,,Taki niby żurek, ale jednak nie zurek( ͡° ͜ʖ ͡°)''
A to dla Ciebie jednoznaczne, że zalewajka=zurek? Jakby było to samo to by wgl tematu nie było typie. A zalewajke robiłem wiele razy dla osób które jadły pierwszy raz i słyszałem zawsze to samo: mmm trochę ja
  • Odpowiedz
  • 0
@wi3hu: No mam, bo to jakbyś powiedział, że burak to taka marchewka tylko bardziej czerwona. I nie spinaj się, bo to kuchnia, raczej wpraszaj się do mnie w sobotę na zalewajkę, chętnie Cię poczestuję:) co tydzień gotuję zalewajkę, by nie zapomnieć jak to było, kiedy było biednie.
  • Odpowiedz
@kubaklodz przy opisie barszczu białego przypomniał mi się ten robiony przez babcie <3 na jednym talerzu tłoczone ziemniaki okraszone skwarkami i cebula, często w jednej miejsce na środku stołu dla wszytskich, plus ten pyszny barszcz na swojskiej kiełbasę i żeberkach z kawałkami jajek, #!$%@? najlepszy barszcz ever!!!!!! Ale czy był na zakwasie pszennym zytnim czy kiszonej kapuscie kogo to obchodzi skoro to tak smakuje
  • Odpowiedz
@kubaklodz:
ale zalewajka to właśnie biedazupa ( )
normalna zalewajka czyli biedazalewajak to tylko: woda, źmiaki ;) zakwas (żur) jaki jest pod ręką, cebula podsmażana na słoninie, czosnek, ziele ang, liście laurowe, sól, pieprz
w wersji bogatej daje się grzyby (gąski siwe ew. zieleniatki) i/lub białą kiełbachę surową, najlepiej domowej roboty.
  • Odpowiedz