Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy :( Mam router Technicolor tg799svn v2 i do niego jest wsadzony kabelek WAN z internetem i wszystko super fajnie, ale mam też telefon stacjonarny, który jest mi potrzebny. Jest on teraz połączony tak, że router ma wsadzone w gniazdko TEL1 (1) kabelek i idzie do nr.5 (2jpg) i poźniej w ścianie na końcu mieszkania mam kontakt i go siup kabelkiem do telefonu stacjonarnego (3jpg) i wszystko działa ALE. Chcę wymienić router na TP LINK Archer C9 i czy to wszystko da się jakoś połączyć, żeby działalo z nowym routerem czy muszę kupić jakiś specjalny? Jestem totalnym laikiem sorry (,) #komputery #internet #router
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@balrog84: Potrzebuję lepszy zasięg WiFi w domu bo ostatnio strasznie dużo urządzeń doszło na Wifi i ten router chyba nie wyrabia, strasznie wolno chodzi mimo, że jest wzmacniacz sygnału w domu.
  • Odpowiedz
@zeeck: Wg mnie to możesz używać obu routerów, ten Technicolor zostaje tak jak jest, internet trafia na WAN, obsługuje ci ten telefon. Natomiast WAN TP Linka podłączasz do jednego z portów LAN Technicolor'a. I dalej ustawiasz sobie sieć Wi-Fi na TP Linku.
  • Odpowiedz
@zeeck: Możesz też skonfigurować obie sieci Wi-Fi, w każdym routerze. Jeżeli masz spory dom, możesz pomyśleć o odsunięciu tego nowego routera w stronę martwego pola. Jak wepniesz się na WAN TP Linka to utworzysz nową podsieć. Czyli będzie 2 różne sieci.

Mógłbyś też podłączyć pod jeden z portów LAN, wtedy pozostanie jedna sieć, ale musisz tam parę rzeczy skonfigurować:

W drugim routerze, omijasz port WAN-owy, konfigurujesz adres IP tej samej podsieci
  • Odpowiedz