Wpis z mikrobloga

Heja! :)

Mam mały problem, próbowałem (i próbuję nadal) się uczyć sam ale brakuje mi samozaparcia i czuję to co raz bardziej - po prostu dużo rzeczy mnie odciąga od systematyczności.
Natknąłem się ostatnio na jakiś pomysł regularnych wirtualnych kursów / spotkań programowania - codeacademy.pl.
Czy mają to w ogóle sens? Część osób odradzało swego czasu stacjonarne kursy programowania, a czy ktoś coś słyszał o nich?
Może polecić lub odradzić?

Dziękuję!

#programowanie
#it
#kiciochpyta
#pytanie
#naukaprogramowania
  • 6
  • Odpowiedz
@zolw_od_tylu: rob jakis projekt, będziesz miał "chęć" go skończyć więc i systematyczność powinna jakaś być. Co do kursów ogólnie wideo ja tam polecam. Często oglądam kursy by wejść teoretycznie do pewnej dziedziny - łatwiej mi wtedy rozwiązywać początkowe problemy.
  • Odpowiedz
@nomundo: rób takie projekty, które Cie po prostu interesują. Może potrzebujesz/jakiś Twój znajomy czegoś konkretnego co usprawniło by pracę.
Czego byś sie chciał nauczyć?
  • Odpowiedz
Weź na początek mały projekt ale go skończ. Jeżeli masz możliwość nauki z jakimś znajomym to zaproś go do projektu, będziecie się wspólnie motywować. Szukaj projektu który by ci się przydał, coś usprawnił itd.
  • Odpowiedz
@zolw_od_tylu: Hej, jeśli jesteś z dużego miasta mógłbym Ci polecić praktyki w mojej poprzedniej firmie. Trwają około 6 miesięcy, Miałbyś okazję po pierwsze pracować w grupie, po drugie mieć bezpośredni kontakt z liderem / biznesem. Praktyki są za darmo i jest duża szansa że dostaniesz ofertę pracy po jeśli się wykażesz. (Ja tak dostałem pierwszą pracę, teraz programista15k)
  • Odpowiedz