Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin
Hej miraski, takie trochę #wyznaniezdupy

Mam 31 lat, skończone studia z ekonomii, pracuję przy naprawdę ciekawych kontraktach w branży budowlanej, na GPW gram z przerwami od 6 lat, w bitkojnie od stycznia 2018. Tak jak pewnie większość osób która weszła w tym okresie, jestem w plecy parę dobrych tysięcy. Do nikogo nie mam żalu, grałem pieniędzmi które mogę sobie odpuścić a uciekłem we fiat tylko z tego powodu że wczoraj wg. mnie pękł poziom przy którym odzyskanie zainwestowanego kapitału zabierze zbyt dużo czasu a dno nie zostało jeszcze określone.
I jedyne co zabolało to określenie mnie mianem debila w komentarzu.
Nic więcej, nic mniej.

Unikałem i unikam osób które określały się mianem traderow (do tego potrzebny jest papier) i śmieszyły mnie strategiczne porady na YouTube (wyciąg kapitał podstawowy i graj zyskiem) ze względu na ich oczywistość - choć po ilości odwiedzin zakładam że mogły nie być aż tak oczywiste.

Co myślę o obecnej sytuacji:

#bitbay- przykro mi, że tak świetny biznes (na miarę XXI w) staje się ofiarą politycznego trendu. Jak by nie było takie inicjatywy naprawdę pomagają moim zdaniem wizerunkowi polski jako kraju nowoczesnego i z potencjałem (coinmarket zawsze pokazywał że na rynku game i lisk to my wyznaczaliśmy kierunek)

#kapitalizacja
Będzie spadać z prostego powodu:
Amerykaniecka giełda i odpływ kapitału z rynków rozwojowych w złoto i obligacje. Mówicie co chcecie btc nie jest uważany za asset, a przy kończącym się luzowaniu ilościowym i nadchodzącym #!$%@? na giełdach kapitalizacja rynku krypto będzie jeszcze długo spadać

Stock markety - oj będzie #!$%@?. Wg mnie skala jest nie do obrony i 6% "korekta" na amerykańskim rynku to dopiero preludium do ślizgu na -20-30% który pociągnie za sobą rynki rozwijające się (GPW).
I obym właśnie tutaj był w błędzie.

Kryptowaluty
Po osiągnięciu dna na pewno odkupię po kilka sztuk projektow które uznaje za wartościowe z myślą iż krypto zrobią z bankami to co internet zrobił z pocztą i tradycyjną komunikacją. Dotbubble dal początek naprawdę wielkim tuzom na nasdaq, kryptowaluty mające dobre podstawy programowe na pewno nie zginą.

Świadomość rynków finansowych
Największym osiągnięciem btc w chwili obecnej jest wg. mnie przybliżenie pokoleniu milenialsow rynków finansowych i podstaw ekonomii - coś czego nasz skostnialy, post PRLowski system nauczania nie potrafił dokonać przez dekady.

I dzięki jeszcze raz za przygodę bo stratę przeżyję a możliwość poczucia lambo i masy dobrego uśmiechu jest bezcenna. Live long and Prosper i powodzenia na rynkach krypto!
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@duzyy1: jesteś ekonomistą, czy trejderem? Bo zachowałeś się jak nałogowy trejder forex ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyna Twoja szansa to poczekać na znaczny spadek btc i hold 2-4 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@HHHHHH: a wg mnie w chwili obecnej boże broń od zakupu cdp. Przy kapitalizacji 10 miliardów to dopiero jebnie. Jak wytrzepie kurs znów do 7 złotych to wtedy się obkupie ;)
  • Odpowiedz
Głównie przez strach przed kwestiami prawnymi i podatkowymi w naszym kraju a niestety poszukiwanie optymalziacji podatkowej zabrało zbyt wiele czasu i temat odchodzi na dłuższy okres.


@m00n: Tak bardzo #!$%@? to.
  • Odpowiedz
śmieszyły mnie strategiczne porady na YouTube


@duzyy1: a nas śmieszą Twoje wypociny, wszedłeś w btc na największej górce, straciłeś a teraz nam udzielasz rad. Brzmisz jak yotubowy trader któremu się wydaje że ma papiery...
śmieszą Cię porady przez które wszedłeś? to brzmi jak podwójne trolowanie
  • Odpowiedz